PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa marina pomieści 22 jachty

  • PAP    29 lipca 2012 - 07:17
Nowa marina pomieści 22 jachty

4,8 mln zł kosztowała przebudowa portu żeglarskiego w Nowej Pasłęce. Nowa marina, która została w sobotę oddana do użytku, mieści 22 jachty.
W Nowej Pasłęce oddano do użycia most zwodzony nad kanałem portowym. Prace poprawiające infrastrukturę przystani polegały na umocnieniu nabrzeża, uzbrojeniu terenu w instalacje wodno-kanalizacyjne, burzowe i energetyczne oraz budowie slipów dla jachtów. Powstały także miejsca postojowe oraz nowe oświetlenie.

Tym samym wschodnie wybrzeże Zalewu Wiślanego zyskało nową przystań. Dzięki przebudowie z Nowej Pasłęki można dopłynąć do oddalonego o kilka kilometrów portu w Braniewie nad Zalewem.

Inwestycja jest częścią projektu pod nazwą „Pętla Żuławska”, który realizują wspólnie samorządy województw warmińsko-mazurskiego oraz pomorskiego wraz z gminami i powiatami z obszaru Delty Wisły i Zalewu Wiślanego.

Projekt zakłada budowę portów i przystani jachtowych, pomostów cumowniczych oraz mostów zwodzonych. Szlak wodny „Pętli Żuławskiej” jest częścią międzynarodowej drogi wodnej E 70 biegnącej z Antwerpii do Kłajpedy. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.