PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa nazwa Stadionu Narodowego

  • PAP    18 kwietnia 2011 - 10:31
Nowa nazwa Stadionu Narodowego

Za kilka miesięcy ogłoszona zostanie nowa, skomercjalizowana nazwa Stadionu Narodowego w Warszawie.
Minister sportu i turystyki Adam Giersz w wywiadzie dla radia TOK FM przyznał, że w sprawie jej sprzedaży prowadzone są rozmowy z kilkoma polskimi firmami.

Czytaj też: Stadion Narodowy przedmiotem negocjacji

„Prawdopodobnie będziemy komercjalizowali nazwę stadionu, ponieważ musi być samowystarczalny, przynajmniej zarabiać na swoje utrzymanie. Nie chcemy dokładać do niego z budżetu państwa. Taki obiekt jest miejscem rozrywki, wielkich wydarzeń, nie tylko sportowych, ale i kulturalnych, a nie pomnikiem” – powiedział Giersz.

Czytaj też: Stadion Narodowy ma pierwsze krzesełka

Minister sportu ujawnił, że otwarty został konkurs, a Narodowe Centrum Sportu prowadzi poufne rozmowy z kilkoma polskimi firmami z różnych branż – telekomunikacyjnych, ubezpieczeniowych, paliwowych. Sponsor będzie musiał z przodu nazwy dołączyć człon Stadion Narodowy.

Czytaj też: Alpiniści na dachu Stadionu Narodowego

„W najbliższych kilku miesiącach poznamy zwycięzcę. Cenę ustalimy w drodze negocjacji. Obecnie w Polsce są one zbliżone do średnich europejskich, to dobry biznes. Najwięcej za prawo do nazwy płaci się w Gdańsku. Wyliczenia NCS pokazują, że nazwa „Stadion Narodowy” przez dwa lata zyskała dużą wartość medialną, znacznie większą niż 10 milionów złotych” – stwierdził.

Czytaj też: Fantastyczny widok spod iglicy stadionu

Wielofunkcyjny, 58-tysięczny stadion w Warszawie będzie główną polską areną przyszłorocznych piłkarskich mistrzostw Europy, organizowanych wspólnie z Ukrainą.

Całkowity koszt budowy, jak poinformował Giersz, zamknie się w kwocie 1,9 mld zł. Na stołecznym obiekcie odbędą się trzy eliminacyjne mecze, w tym dwa Polaków w Euro, w tym inaugurujący imprezę – 8 czerwca 2012 roku, a także ćwierćfinał i półfinał. Finał zaplanowano 1 lipca w Kijowie.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.