PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa sala gimnastyczna w Konstancinie

  • www.Konstancin24.eu    8 stycznia 2013 - 11:24
Nowa sala gimnastyczna w Konstancinie

Przed świętami Bożego Narodzenia oficjalnie otwarto nową salę gimnastyczną przy Zespole Szkół Integracyjnych nr 5, który znajduje się w Konstancinie-Jeziornie przy ul. Szkolnej.
Budowa sali gimnastycznej wraz z łącznikiem kosztowała ponad 1,71 mln złotych. W uroczystości wzięli udział głównie uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz przedstawiciele władz naszej gminy.

W uroczystym otwarciu sali, które odbyło się 19 grudnia 2012 r., wzięła udział przede wszystkim liczna reprezentacja szkolnej społeczności z dyrektorem placówki Arturem Krasowskim na czele. Nie zabrakło również przedstawicieli innych konstancińskich szkół oraz radnych i urzędników. Gościem specjalnym uroczystości był Roman Kosecki mieszkający w Konstancinie były piłkarz, a obecnie poseł i wiceprezes PZPN-u.

Zebranych powitał dyrektor Krasowski, który podkreślił, że szkoła czekała na salę gimnastyczną aż 90 lat. „To bardzo radosny dzień, bo spełniło się marzenie wielu pokoleń uczniów i nauczycieli" - przyznał dyrektor, dziękując wszystkim zaangażowanym w inwestycję.

„Życzę młodzieży i nauczycielom, by sala przynosiła wiele radości i służyła jak najlepiej" - powiedział burmistrz Kazimierz Jańczuk, który przypomniał, że sala powstała w niezwykle szybkim tempie, w niewiele ponad pół roku.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było przecięcie biało-czerwonej wstęgi, którego dokonali m.in. dyrektor Artur Krasowski, burmistrz Kazimierz Jańczuk, poseł Roman Kosecki, Andrzej Cieślawski - przewodniczący Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny, ks. Andrzej Fijałkowski - proboszcz Parafii Świętej Bożej Rodzicielki Maryi w Klarysewie, Sławomir Ziółkowski - prezes firmy „Glif" (wykonawca) oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego i rady rodziców.

Oczywiście nie mogło zabraknąć również wspólnej modlitwy oraz poświęcenia nowej sali, którego dokonał ks. dziekan Bogdan Przegaliński - proboszcz parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Mirkowie.

W nowym obiekcie, oprócz sali gimnastycznej o powierzchni 267 m² znalazły się również pokój dla nauczycieli, szatnie, toalety, łazienki, magazyn na sprzęt sportowy, a także biblioteka i sala komputerowa. Nowa część szkoły jest w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, co jest niezwykle ważne, ponieważ w szkole integracyjnej uczą się również niepełnosprawne dzieci.

Budowa sali kosztowała niewiele ponad 1,71 mln złotych. Prace trwały od marca do października 2012 r. Jednak z uwagi na przepisy obiekt został oficjalnie dopuszczony do użytku dopiero w grudniu. Nowa sala umożliwi przede wszystkim urozmaicenie sportowych zajęć, które dotychczas były mocno ograniczone. Pozwoli również organizować w szkole różnego rodzaju akademie i spektakle, dzięki którym swoje umiejętności będą mogli rozwijać także uczniowie utalentowani artystycznie.

W ciągu kilku ostatnich lat gruntowne remonty przeszły wszystkie konstancińskie szkoły. W 2012 roku oprócz budowy sali gimnastycznej przy ul. Szkolnej samorząd przeprowadził generalną przebudowę szkoły w Opaczy.

Chociaż podstawówka w Opaczy pozostaje jedyną konstancińską szkołą bez sali gimnastycznej, w tym roku samorządowcy nie przewidzieli jej budowy. Nie oznacza to jednak, że nie będzie żadnych „oświatowych" inwestycji. Wręcz przeciwnie. Jednak w 2013 roku główny nacisk budżetowy będzie położony na przedszkola. Ma powstać nowa, długo oczekiwana placówka w Oborach, której budowa będzie kosztowała 1,75 mln złotych.

Samorząd wybuduje również nowy żłobek, który powstanie w Mirkowie, obok dotychczasowego budynku przedszkola i żłobka. Na tę budowę radni zarezerwowali 3 mln złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.