PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa ścieżka rowerowa w gminie Dobra

  • www.Mierzyn24.pl    1 lutego 2012 - 09:27
Nowa ścieżka rowerowa w gminie Dobra

Już wkrótce ukończona zostanie nowa, blisko 4-kilometrowa trasa rowerowa w gminie Dobra, prowadząca z Buku do miejscowości Łęgi.
Nowa ścieżka rowerowa rozpoczynać się będzie przy niedawno wyremontowanej drodze łączącej Dobrą z Bukiem i prowadzić będzie przez piękne, niezabudowane tereny z dala od zabudowań i głównych, ruchliwych dróg. Zakończenie trasy zaplanowano przy drodze powiatowej między Łęgami i Rzędzinami. Takie umiejscowienie trasy przejazdu z pewnością pozwoli rowerzystom na kontakt z naturą i podziwianie krajobrazu, którego próżno szukać w mieście. Tym, co z pewnością ucieszy fanów dwóch kółek jest również fakt, że ścieżka na całej swojej długości wykonana będzie z asfaltu.

Prace budowlane prowadzone są od września 2010 roku, kiedy to inwestycję przekazano do wykonania firmie Zrib Andrzej Dykowski ze Szczecina. Całkowita wartość prac wynosi 1.810.000 zł. Dużą część tej kwoty gmina Dobra uzyskała z puli eurodotacji pochodzącej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Na budowę ścieżek rowerowych w Szczecińskim Obszarze Metropolitarnym, w którego skład wchodzą Szczecin, Stargard oraz dziewięć pobliskich gmin: Dobra, Goleniów, Gryfino, Stare Czarnowo, Police, Kołbaskowo, Kobylanka i Nowe Warpno przeznaczono w sumie 12,5 mln złotych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • rain, 2012-02-02 08:21:35

    Należy Szczecin, Miasto Stargard oraz 10 Gmin: wymienione oraz Stepnica i Gmina Stargard