PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa ścieżka rowerowa w Lesznie

  • AT    23 września 2012 - 11:49
Nowa ścieżka rowerowa w Lesznie

Są duże szanse, że już w przyszłym roku na ul. Słowiańskiej w Lesznie powstanie ścieżka rowerowa. Rowerzyści będą też mogli jeździć po deptaku.
Radni z Komisji Praworządności i Porządku Publicznego sporządzili listę niebezpiecznych punktów na drogach w Lesznie.

W jej przygotowaniu pomogli czytelnicy Gazety „ABC”, którzy nadesłali do redakcji swoje propozycje. Z kilkudziesięciu zgłoszeń radni wybrali kilka miejsc, które – ich zdaniem – trzeba pilnie poprawić. I wiele wskazuje na to, że doczekają się realizacji jeszcze w tym lub przyszłym roku.

O jej wytyczenie prosili w szczególności mieszkańcy Zatorza dojeżdżający rowerami do centrum miasta, a także rowerzyści z Leszczyńskiej Masy Krytycznej.

Teraz ul. Słowiańska jest dla jednośladów wyjątkowo nieprzychylna. Idąc od rynku najpierw jest deptak (po którym nie wolno jeździć), następny odcinek jest wyłożony brukiem (ciężkim do pedałowania), wreszcie jest jednokierunkowa (można nią jeździć tylko od strony Zatorza). Na rowerzystów czekają więc same przeszkody.

Urzędnicy znaleźli jednak rozwiązanie. Przede wszystkim chcą pozwolić na jazdę rowerami po deptaku, a na odcinku od Al. Krasińskiego (czyli od poczty) do torów kolejowych wydzielić ścieżkę, która ma biec po południowej stronie ulicy. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.