PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa siedziba sądu i prokuratury

  • PAP    25 marca 2011 - 06:15
Nowa siedziba sądu i prokuratury

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa wspólnej siedziby sądu rejonowego i prokuratury w Radomiu. Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski nie wycofał się z tych planów.
W budżecie są zabezpieczone pieniądze na rozpoczęcie budowy nowej siedziby sądu i prokuratury w Radomiu. W środę radomska inwestycja została wpisana do planu wydatków majątkowych ministerstwa. Pozwoli to rozpocząć realizację inwestycji jeszcze w roku 2011.

Rozpoczęcie inwestycji zostanie sfinansowane ze środków będących w dyspozycji Sądu Apelacyjnego w Lublinie (podlega mu sąd w Radomiu). Pieniądze pochodzą z oszczędności przy realizacji budowy budynku Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Radzyniu Podlaskim.

Minister sprawiedliwości przesunął na realizację radomskiej inwestycji 1 mln zł. Inwestycję realizować będzie wspólnie Ministerstwo Sprawiedliwości i Prokuratura Generalna. Na początku marca do planu budownictwa inwestycyjnego prokuratury na 2011 r. Prokuratura Generalna wprowadziła swój udział, czyli 1 mln zł.

Nowa siedziba sądu i prokuratury, nazwana przez radomian „Pałacem Sprawiedliwości”, ma być wybudowana do 2014 roku. Jeszcze w tym roku ma być ogłoszony przetarg na wykonawstwo robót.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.