Nowa twarz centrum Białej Podlaskiej

Już wkrótce centrum Białej Podlaskiej zyska inne oblicze. Przedstawiono nowy projekt organizacji przestrzeni publicznej przy ulicy Narutowicza.
Nowa twarz centrum Białej Podlaskiej

Prezydent miasta, Andrzej Czapski ogłosił przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowej położonej przy ulicy Narutowicza - jego rozstrzygnięcie nastąpi 15 czerwca br.

Nowy projekt organizacji przestrzeni publicznej uwzględnia zabudowę usługowo-mieszkaniową na obszarze znajdującym się pod opieką konserwatora zabytków. Proponowana zabudowa to 6 kamienic w zwartej zabudowie śródmiejskiej.

Parter i piętro kamienic przeznaczone zostaną na lokale handlowo-usługowe, na poddaszach znajdują się lokale mieszkalne. Wewnątrz kwartału wydzielono podwórko i uliczkę dojazdową do kamienic od strony ul. Prostej. Od podwórka są również wejścia do poszczególnych kamienic dla ich mieszkańców. Wejścia do części handlowo-usługowej znajdują się od strony frontowej budynków.

Architektura obiektu jest nowoczesna ale ściśle nawiązuje do tradycyjnych form historycznej zabudowy śródmiejskiej – zarówno proporcjami podziałów kondygnacji jak i zastosowaniem tradycyjnych detali architektonicznych, jak gzymsy, pilastry, wykusze, dachy wielospadowe. Założeniem projektu jest zagospodarowanie terenów, które z punktu widzenia rozwoju miasta mogą mieć dla niego strategiczne znaczenie.

- Wizualizacja terenów wygląda imponująco, a dzięki inwestycji miasto z całą pewnością zyska na atrakcyjności - komentują projekt inicjatorzy.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE