PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa ulica zmniejszy korki w Olsztynie?

  • PAP    16 stycznia 2015 - 09:22
Nowa ulica zmniejszy korki w Olsztynie?

Powstała zupełnie nowa ulica - potocznie nazywana Obiegową - która łączy główną ulicę Olsztyna - Piłsudskiego, z prowadzącą do sypialnianych osiedli ul. Sikorskiego (fot.sxc,hu)

W Olsztynie zostanie oddana do użytku nowa ulica - Obiegowa. Na razie można będzie nią jechać tylko w jednym kierunku, ale w ocenie władz miasta nawet to ułatwi życie kierowcom i zmniejszy w mieście gigantyczne korki.
Od kilku miesięcy Olsztyn, nie tylko w godzinach szczytu, jest zakorkowany - drogi w centrum miasta szybciej pokonuje się pieszo niż autem. Wiele ulic jest rozkopanych, ponieważ trwają prace mające przywrócić miastu tramwaje - właśnie są budowane ich trasy i przebudowywane obecne ulice tak, by po ukończeniu projektu łatwiej się jeździło.

W ramach tzw. projektu tramwajowego w centrum miasta powstała zupełnie nowa ulica - potocznie nazywana Obiegową - która łączy główną ulicę Olsztyna - Piłsudskiego, z prowadzącą do sypialnianych osiedli ul. Sikorskiego.

Jak poinformowała rzecznik prasowa ratusza Aneta Szpaderska, od piątkowego południa w ul. Obiegową będzie można wjechać od Piłsudskiego, tunelem przejechać pod ul. Żołnierską i wjechać w prawo oraz w lewo w ulicę Pstrowskiego lub wybrać połączenie z ulicą Sikorskiego. "Wszystkie połączenia będą miały sygnalizację świetlną, która poprowadzi kierowców" - powiedziała Szpaderska i dodała, że udostępnienie przejezdności na jednym pasie jezdni Obiegowej "pozwoli częściowo rozprowadzić ruch i przyzwyczaić kierowców do nowego rozwiązania".

Docelowo Obiegowa ma być drogą dwujezdniową o dwóch pasach w każdym kierunku. Długość całej ulicy to 1,1 km.

Wzdłuż ul. Obiegowej mają być ułożone chodniki i ścieżka rowerowa.

Wykonawcą nowej ulicy jest konsorcjum firm: Strabag sp. z o.o., Strabag Rail GmbH i Viamont DSP. Zakończenie wszystkich prac planuje się na koniec sierpnia.

Całkowity koszt budowy tej ulicy to 45,6 mln zł. Środki na tę inwestycję w 15 proc. pochodzą ze środków własnych gminy, a 85 proc. to pieniądze z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007 - 2013.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • propaganda, 2015-03-10 11:16:05

    buhahhahhahahahhahhahhahahhahhahhahahhahahhahah.... dobra starczy tak sie zmniejszyły korki.