Nowe budynki w parku technologicznym

Trzy nowe budynki biurowo-laboratoryjne z tzw. kompleksu Innopolis we Wrocławskim Parku Technologicznym oddano do użytku we wtorek. Koszt całej inwestycji to ok. 134 mln zł.
Nowe budynki w parku technologicznym
Jak poinformował we wtorek prezes zarządu Wrocławskiego Parku Technologicznego prof. Maciej Chorowski, nowe budynki będą przeznaczone do wynajęcia dla małych i średnich firm prowadzących m.in. działalność naukowo-badawczą, projektową i doświadczalną.

„Mamy nadzieję, że z naszej oferty w najbliższych latach skorzysta ponad 200 innowacyjnych przedsiębiorstw” – dodał prezes.

Pierwszy z nowych budynków o nazwie Omega o powierzchni użytkowej blisko 3 tys. m kw., pełni funkcje związane z wytwarzaniem energii i przetwarzaniem jej na czynniki grzewcze i chłodzące, a wybudowany został we współpracy z firmą Kogeneracja.

Drugi z budynków o nazwie Delta to pięciokondygnacyjny obiekt biurowo-laboratoryjny z garażem podziemnym o powierzchni użytkowej 11 515 m kw., w którym może pracować nawet do 560 osób. Mają się w nim znaleźć laboratoria, zajmujące się m.in. badaniami mikrobiologicznymi i chemicznymi.

Budynek zostanie wyposażony w kolektory słoneczne oraz inteligentne systemy oszczędzania energii.

Trzecim budynkiem kompleksu jest Laboratorium Badań Nieniszczących, którego podstawowym zadaniem będzie wykonywanie usług w zakresie niedestrukcyjnego badania wyrobów przemysłowych o znacznej grubości oraz prowadzenie eksperymentów dla celów naukowych.

Budowa kompleksu Innopolis była realizowana od sierpnia 2009 r. w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Koszt realizacji projektu wynosi 134 mln zł i jest on dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE