PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe budynki w parku technologicznym

  • PAP    25 października 2011 - 12:20
Nowe budynki w parku technologicznym

Trzy nowe budynki biurowo-laboratoryjne z tzw. kompleksu Innopolis we Wrocławskim Parku Technologicznym oddano do użytku we wtorek. Koszt całej inwestycji to ok. 134 mln zł.
Jak poinformował we wtorek prezes zarządu Wrocławskiego Parku Technologicznego prof. Maciej Chorowski, nowe budynki będą przeznaczone do wynajęcia dla małych i średnich firm prowadzących m.in. działalność naukowo-badawczą, projektową i doświadczalną.

„Mamy nadzieję, że z naszej oferty w najbliższych latach skorzysta ponad 200 innowacyjnych przedsiębiorstw” – dodał prezes.

Pierwszy z nowych budynków o nazwie Omega o powierzchni użytkowej blisko 3 tys. m kw., pełni funkcje związane z wytwarzaniem energii i przetwarzaniem jej na czynniki grzewcze i chłodzące, a wybudowany został we współpracy z firmą Kogeneracja.

Drugi z budynków o nazwie Delta to pięciokondygnacyjny obiekt biurowo-laboratoryjny z garażem podziemnym o powierzchni użytkowej 11 515 m kw., w którym może pracować nawet do 560 osób. Mają się w nim znaleźć laboratoria, zajmujące się m.in. badaniami mikrobiologicznymi i chemicznymi.

Budynek zostanie wyposażony w kolektory słoneczne oraz inteligentne systemy oszczędzania energii.

Trzecim budynkiem kompleksu jest Laboratorium Badań Nieniszczących, którego podstawowym zadaniem będzie wykonywanie usług w zakresie niedestrukcyjnego badania wyrobów przemysłowych o znacznej grubości oraz prowadzenie eksperymentów dla celów naukowych.

Budowa kompleksu Innopolis była realizowana od sierpnia 2009 r. w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Koszt realizacji projektu wynosi 134 mln zł i jest on dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.