PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe bulwary na Wisłą jeszcze przed wakacjami

  • pt    30 marca 2017 - 15:29
Nowe bulwary na Wisłą jeszcze przed wakacjami
Na pierwszym pododcinku budowy prowadzone są już prace wykończeniowe (fot. warszawa.pl)

Prace na budowie drugiego odcinka nadwiślańskich bulwarów postępują zgodnie z harmonogramem. Kolejne etapy robót powinny się tam zakończyć wraz z końcem kwietnia oraz ostatnim dniem czerwca.
• Wykonawca deklaruje zakończenie prac budowlanych w zakładanych terminach.

• Oznacza to, że warszawiacy powinni wejść na ten fragment nadrzecznej promenady jeszcze przed wakacjami.

• Otwarcie drugiego odcinka, pierwszego etapu bulwarów, nie oznacza końca prac na lewym brzegu Wisły.

- Tak się szczęśliwie złożyło, że w Roku Rzeki Wisły będziemy mieli kolejny odcinek bulwarów. Bardzo się cieszę, że budowa przebiega sprawnie, a wykonawca dotrzymuje zakontraktowanych terminów. Liczę na to, że w lato będziemy mogli udostępnić ten etap warszawiakom. Razem z dotychczas wybudowanym fragmentem, będzie to prawie dwa kilometry nadrzecznej promenady – mówi prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem wykonawca, firma Skanska S.A., do końca kwietnia powinien zakończyć prace na pierwszym pododcinku budowy - od mostu Świętokrzyskiego do ul. Karowej.
Drugi fragment od ul. Karowej do mostu Śląsko-Dąbrowskiego ma zostać ukończony do 30 czerwca.

- Wykonawca deklaruje zakończenie prac budowlanych w zakładanych terminach. Dzięki temu po odbiorach technicznych, które mogą potrwać kilka tygodni, i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie, jeszcze przed wakacjami będziemy mogli korzystać z tej części bulwaru – zapowiedział Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Zakończenie prac nie jest jednoznaczne z udostępnieniem bulwarów mieszkańcom. Oprócz odbiorów, które prowadzone będą przez inwestora, czyli m.st. Warszawę, pozwolenie na użytkowanie muszą wydać odpowiednie organy i instytucje państwowe, m.in. nadzór budowlany.

Skanska na realizację tego projektu miał 11 i pół miesiąca. Firma zaoferowała za swoje usługi cenę 65 mln 802 tys. i 60 miesięcy gwarancji.

Kolejny odcinek bulwarów

Otwarcie drugiego odcinka, pierwszego etapu bulwarów, nie oznacza końca prac na lewym brzegu Wisły. Trwa również konkurs, który wyłoni projektanta nadwiślańskich bulwarów na odcinku od mostu Świętokrzyskiego do Cypla Czerniakowskiego.

- Do udziału w konkursie, na projekt bulwarów, zostało zakwalifikowanych 76 uczestników - powiedział Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

- Tak duża liczba zgłoszeń może być dobrym prognostykiem na przyszłość. Liczymy, że projektanci wykażą się innowacyjnością, a zarazem funkcjonalnością rozwiązań - dodał.

Architekci mają czas do 15 maja 2017 r. na składanie opracowań studialnych. Po dokonaniu wyboru najlepszy prac, co nastąpi do 31 maja 2017 r., ich autorzy zostaną zaproszeni do drugiego etapu konkursu i składania prac konkursowych.

Duży nacisk w postępowaniu, oprócz projektu samego nabrzeża, został położony na zagospodarowanie skweru Tadeusza Kahla. Zgodnie z postanowieniami regulaminu projektanci mają za zadanie przedstawienie swojej koncepcji obiektów użyteczności publicznej zlokalizowanych na tym terenie.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.