Nowe centrum Rypina

Plac i ulice Nowego Rynku w Rypinie nie będą już tonąć w kałużach w czasie deszczów, pojawi się również więcej miejsc parkingowych.
Nowe centrum Rypina

25 listopada umowę dotyczącą finansowania modernizacji centrum miasta ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego podpiszą marszałek Piotr Całbecki i burmistrz Marek Błaszkiewicz.

Centrum Rypina wymaga wielu prac modernizacyjnych. Potrzebne są: kanalizacja deszczowa, która odprowadzałaby z ulic i chodników wodę oraz nowe drogi wewnętrzne i miejsca parkingowe, by usprawnić ruch samochodowy. Stanie się to teraz możliwe, dzięki środkom pochodzącym z RPO WK-P.

W ramach projektu pod nazwą „Budowa nowego centrum Rypina” rozebrane zostaną drogi oraz stara fontanna, w celu zbudowania kanalizacji deszczowej. Wygospodarowany zostanie teren na miejsca parkingowe, przebudowane będą chodniki prowadzące z Nowego Rynku na ulice: Mławską i Warszawską. Na placu wymieniona zostanie nawierzchnia. Projekt przewiduje jej całkowite utwardzenie. Pojawią się także elementy z naturalnego kamienia. W centrum placu umieszczona zostanie wieża zegarowa. Plac zostanie oświetlony nowymi latarniami. Posadzone zostaną także nowe drzewa i krzewy.

Całkowity koszt projektu to ponad 2,4 milionów złotych, z czego prawie 2 miliony złotych pochodzić będą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Czytaj też:

Najlepiej zagospodarowana przestrzeń 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE