PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe centrum stanie koło Starego Miasta

  • PAP    2 października 2012 - 16:40

Centrum handlowe o powierzchni do wynajęcia 37 tys. metrów kwadratowych zbuduje w Lublinie austriacka firma Immofinanz Group. Inwestycja o wartości 480 mln zł ma być oddana do użytku jesienią 2014 r.
"Prace przy budowie centrum rozpoczną się już w październiku tego roku" - powiedział we wtorek na konferencji prasowej w Lublinie prezes Immofinanz Group Eduard Zehetner.

Centrum o nazwie Tarasy Zamkowe będzie położone w pobliżu lubelskiego Zamku i Starego Miasta, pomiędzy Alejami Unii Lubelskiej i Alejami Tysiąclecia. Ma przyczynić się do uatrakcyjnienia tej części miasta. "Naszym celem jest rewitalizacja bezpośredniego otoczenia Zamku i Starego Miasta. Inwestycja Immofinanz Group dobrze wkomponowuje się w to zadanie" - podkreślił prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Nowe centrum będzie miało 104 tys. metrów kwadratowych całkowitej powierzchni, z czego 37 tys. metrów kwadratowych przeznaczonych zostanie na wynajem. Powstanie tu 150 sklepów, trzy restauracje i kilkanaście kawiarni, trzypoziomowy parking na tysiąc samochodów. Po oddaniu obiektu do użytku pracę znajdzie w nim około 2 tys. osób.

Budynek o wysokości 10 metrów będzie przykryty łagodnie opadającym dachem o powierzchni trzech hektarów, pokrytym zielenią. Na dach można będzie wejść; będzie on pełnił funkcję tarasu widokowego.

Cała inwestycja będzie kosztowała 480 mln zł. 50 mln zł pochłonie przebudowa układu komunikacyjnego w pobliżu nowego centrum.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.