PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe centrum Targów Łódzkich

  • AT    16 stycznia 2012 - 12:29
Nowe centrum Targów Łódzkich

Ponad 13 tysięcy metrów kwadratowych liczy powierzchnia wystawienniczo-konferencyjna nowego centrum Międzynarodowych Targów Łódzkich (MTŁ), które zostanie oddane do użytku już w przyszłym miesiącu. Goście tamtejszych imprez wchodzić będą największą w Polsce bramą wjazdową do hali o wysokości prawie 7 metrów i szerokości ponad 6 metrów.
- Budowa centrum, mimo początkowych wahnięć, przebiegała szybko. Można powiedzieć, że powstało ono w czasie imponującym. To, że ten obiekt potrzebny jest Łodzi świadczy fakt, że już wiemy o olbrzymim zainteresowaniu wynajmem powierzchni. Nie mogę doczekać się imprez, które będą się tutaj odbywać - powiedziała prezydent miasta Hanna Zdanowska (zabierz głos/oceń prezydenta), która wraz z projektantami, budowniczymi obiektu, prezesem spółki MTŁ i dziennikarzami zwiedziła surowy jeszcze budynek.

Jak donosi łódzki magistrat na centrum wystawienniczo-konferencyjnego składa się 5700 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej, 800 metrów kwadratowych foyer, 1000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej w 5 nowocześnie wyposażonych halach. Obiekt posiada także zaplecze gastronomiczne, biurowe i parking.

W dbałości o środowisko naturalne, a także koszty eksploatacji centrum, zamontowany został system ogrzewania oparty na technologii pomp ciepła o łącznym rozmiarze 80 metrów sześciennych. Ponadto na dachu budynku znajduje się 20 paneli solarnych. Hala wyposażona będzie w profesjonalne systemy: audiowizualny, synchronizacji ekranów LCD i tłumaczeń symultanicznych. W obiekcie dostępny będzie internet. Duża część budynku jest przeszklona. Budowa inwestycji rozpoczęła się w czerwcu 2010 roku - informuje magistrat.

Pierwszą imprezą, która zagości w centrum wystawienniczo-konferencyjnym będzie 18.edycja targów "Na Styku Kultur", które odbędą się w dniach 24-26 lutego br.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.