PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe hale i drogi za unijną kasę na Mazowszu

  • ZWI    16 kwietnia 2013 - 19:55
Nowe hale i drogi za unijną kasę na Mazowszu

Podpisano umowy na unijne dofinansowanie kolejnych mazowieckich inwestycji. Tym razem ponad 20 mln zł trafi do trzech gmin.
Jak podaje urząd marszałkowski, w gminie Bodzanów (pow. płocki) powstanie nowoczesny kompleks sportowo-oświatowy wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Dzięki temu dla dzieci z terenu Bodzanowa i okolic stworzone zostaną odpowiednie warunki do nauki.

Ograniczone dotąd warunki lokalowe uniemożliwiały bowiem rozwój placówki oraz utrudniały jej funkcjonowanie.Projekt zakłada kompleksowe zagospodarowanie terenu i istniejącej infrastruktury na cele sportowo-oświatowe.

Poza modernizacją elewacji szkoły podstawowej i gimnazjum, zmiany czekają również budynek biblioteki gminnej. Dodatkowo powstanie nowa hala sportowa oraz sala audiowizualna, które zostaną połączone z częścią szkolną. Wszystkie obiekty będą wyposażone w odpowiedni sprzęt sportowy i multimedialny. Cały kompleks sportowo-oświatowy ogrzewany będzie na bazie nowej, ekologicznej i energooszczędnej kotłowni.

Bardzo ważną częścią inwestycji jest budowa nowego budynku na potrzeby Przedszkola Samorządowego w Bodzanowie. Budynek będzie podzielony na sześć części, w tym salę zabaw, wydzielone pomieszczenie do zajęć grupowych oraz zespół sanitarny. Na parterze będą pomieszczenia pełniące funkcje administracyjne.

Znajdzie się tutaj również kuchnia oraz zaplecze personelu pomocniczego. W piwnicy budynku przewidziano m.in. pralnię z magazynami bielizny, magazyny zaplecza kuchennego, pomieszczenia techniczne oraz magazynki ogólne. W ścianach oddzielających zespoły sanitarne od sal zabaw zaprojektowano także wykonanie nieotwieralnego okna umożliwiającego wgląd opiekunów.

Modernizacja budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Bodzanowie obejmie m.in. wymianę dachu, remont poddasza, ścian i podłóg oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Ponadto obiekt zostanie w pełni wyposażony i przystosowany na potrzeby osób niepełnosprawnych.

W ramach zagospodarowania terenu wokół obiektów przebudowana będzie, m.in. ul. Miodowa od skrzyżowania z ul. Wolność, gdzie wybudowane zostaną trzy parkingi, w tym jeden dla autobusów. Cały teren wokół budynków zostanie zagospodarowany, ogrodzony i oświetlony. Wykonane będą także niezbędne przyłącza do sieci zewnętrznych. Przebudowie ulegnie m.in. przyłącze wodociągowe do budynku projektowanego przedszkola i łącznika, przykanalik sanitarny do istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej oraz preizolowane przyłącze cieplne z kotłowni do budynku przedszkola.

Cała inwestycja będzie kosztować prawie 11 mln zł.

Z kolei Jednorożec (pow. przasnyski) może liczyć na nową halę widowiskowo-sportową oraz modernizację budynków szkoły podstawowej i gimnazjum. Planowane zmiany to świetna wiadomość przede wszystkim dla dzieci i młodzieży z całej gminy.

Dzięki unijnej dotacji powstanie hala widowiskowo-sportowa o wymiarach pozwalających wyznaczyć boiska do gry w piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę. W hali znajdą się m.in.: przebieralnia, natryskownia, magazynki sprzętu i pomieszczenia trenerów. Trybuny będą mogły pomieścić prawie 300 osób. Obiekt będzie również korzystał z rozwiązań ekologicznych, dających oszczędności. Zastosowane zostaną kolektory solarne, co pozwoli podgrzewać wodę użytkową, jak również wspomoże system centralnego ogrzewania.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.