PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe hale w Tucholi i Bydgoszczy

  • RAF    11 czerwca 2010 - 10:18
Nowe hale w Tucholi i Bydgoszczy

Pierwsze z nowych inwestycji sportowych na Kujawach i Pomorzu gotowe. Marszałek chce ich aż 100!
W Tucholi inauguruje właśnie działalność hala widowiskowa-sportowa. Nowoczesny obiekt powstał dzięki ponad 2,3 miliona złotych wsparcia z urzędu marszałkowskiego. Tego samego dnia zainauguruje też działalność hala sportowa, która powstała przy Zespole Szkół nr 15 w Bydgoszczy.

W ramach inwestycji, przy tucholskim Ośrodku Sportu i Rekreacji powstała hala sportowa o wymiarach 45x25 metrów z widownią na 260 miejsc siedzących oraz 40 stojących, a także pomieszczenia szatniowo-socjalne, sala fitness, sala korekcyjna oraz siłownia. Całkowity koszt budowy to 7,7 miliona złotych. Samorząd województwa wsparł inwestycję ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Łączna suma wsparcia jaką przekazaliśmy na ten cel to 2,3 miliona złotych.

Działalność inauguruje też właśnie hala sportowa, która powstała przy Zespole Szkół nr 15 w Bydgoszczy. Wsparcie urzędu marszałkowskiego na realizację tej inwestycji to z kolei 1,9 miliona złotych.

Dzięki wsparciu z urzędu marszałkowskiego w Kujawsko-Pomorskiem powstanie w tym roku setka nowych hal sportowych, sal gimnastycznych, stadionów i boisk. W ubiegłym tygodniu (27 maja), w Przysieku koło Torunia wicemarszałek Michał Korolko oraz przedstawiciele samorządów lokalnych podpisali umowy na realizację 53 inwestycji. Pozostałe 47 przedsięwzięć to kompleksy sportowe "Orlik".

- Od dwóch lat konsekwentnie realizujemy program rozbudowy bazy sportowej w Kujawsko-Pomorskiem. Wsparcie z budżetu województwa otrzymują wszystkie samorządy biorące udział w ogólnopolskim programie budowy „Orlików”. Idziemy jednak o wiele dalej modernizując zaniedbaną infrastrukturę sportową oraz wspierając gminy i powiaty w budowie hal sportowych, stadionów i boisk. Zwracamy szczególną uwagę na to, by powstawały one w tych miejscach, w których ich brakuje, aby każdy mieszkaniec regionu miał do nich swobodny dostęp – tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.