PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe inwestycje dzięki zmianom w miejscowych planach

  • chelmonline.pl    20 maja 2013 - 18:13
Nowe inwestycje dzięki zmianom w miejscowych planach

Jeszcze w maju wejdzie w życie w Chełmie kilka zmienionych ostatnio miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Dzięki temu możliwe będą nowe inwestycje.
- Wszystkie uchwalone w tym roku zmiany są już ogłoszone w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego, co oznacza iż wojewoda nie ma do nich zastrzeżeń. Teraz pozostaje okres uprawomocnienia się decyzji. Zmiany ogłaszane były w różnym terminie, ale większość z nich powinna zacząć obowiązywać jeszcze w maju - wyjaśnia Maria Talma dyrektor Wydziału Gospodarki Przestrzennej, Architektury i Budownictwa.

Chodzi o cztery zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie: ulicy Partyzantów, Hotelu „Kamena", Trubakowskiej i al. Przyjaźni.

W każdym z tych miejsc planowane są nowe inwestycje: przy skrzyżowaniu ul. Trubakowskiej i Lubelskiej powstanie Centrum Sportów Wodnych, którego inwestorem ma być jedna z podległych miastu spółek. Dokumentacja techniczna pierwszego w całym województwie kompleksu rekreacji wodnej jest już na etapie projektowania.

W okolicach Hotelu „Kamena" i al. Przyjaźni powstać mają galerie handlowe, których wizualizacje i wstępne opisy są już ogólnodostępne. Przy ul. Partyzantów, w rejonie budowanej Chełmskiej Biblioteki Publicznej, znajdują się tereny, które pomimo kilkukrotnie ogłaszanych przetargów nie znalazły dotąd nabywcy. Zmieniony plan zagospodarowania przestrzennego ma zachęcić potencjalnych inwestorów. Właściciel terenu, ChBP, przetarg na sprzedaż nieruchomości zamierza ogłosić niezwłocznie po uprawomocnieniu się nowego planu.

- Wejście w życie tych zmian to dobra wiadomość dla inwestorów, którzy będą już mogli występować o pozwolenia budowlane i rozpoczynać realizację swoich przedsięwzięć - mówi prezydent Chełma Agata Fisz - Większość inwestycji powinna rozpocząć się w tym roku i w sumie dać nawet kilkaset nowych miejsc pracy.

Oprócz czekających na inwestorów nowych stref gospodarczych Chełma, efekty wcześniej wprowadzonych zmian widać już w rejonie Al. 3-go Maja. Tam zmiana planu zagospodarowania przestrzennego weszła w życie jeszcze w ubiegłym roku.

Obok budowanego właśnie obiektu znanej europejskiej sieci powstać ma kolejny duży obiekt - park handlowy, który wybudować chce działające w kilku krajach przedsiębiorstwo nieruchomości. Na inwestora czeka natomiast inny atrakcyjny teren. Chodzi o obszar w rejonie ronda im. Jana Pawła II, w pobliżu dawnego domu towarowego „CRS". Tam powstawać będą mogły kilkukondygnacyjne obiekty i kamienice usługowo-mieszkalne. Przetarg na sprzedaż dość atrakcyjnie położonej nieruchomości (obecnie znajduje się tam pusty plac służący za parking) zostanie wkrótce ogłoszony.

- Sukcesywnie otwieramy kolejne strefy miasta na nowe inwestycje, ale zmiany miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego są długą i żmudną procedurą. Dlatego efekty tych zmian widoczne są dopiero po dłuższym czasie - dodaje Agata Fisz.

Władze Chełma przymierzają się do kolejnych zmian w kilku rejonach miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Chelmianin N, 2013-08-15 17:13:43

    To gamoń chełmski -lokalny opozycyjny krzykacz, inaczej mówiąc nienawistny i złośliwy narzekacz, który celowo posługuje się nickiem Chełmianina N. Zaś właściwy Chełmianin N,to ten,co ułożył wierszyk ten i nie ma nic wspólnego z tym wpisem i maniackim łbem!!
  • Chełmianin N, 2013-08-12 15:57:54

    po jaka cholerę potrzebne są nam te galerie handlowe dajcie ludziom prace a potem domy handlowe i tak tylko kupują renciści no i urzędnicy