PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe inwestycje na terenie ŁSSE

  • PAP    20 grudnia 2013 - 13:17
Nowe inwestycje na terenie ŁSSE

- Firmy Weidenhammer oraz VPK Packaging otrzymały zezwolenia na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Inwestycje powstaną w Kutnie i Radomsku. W br. ŁSSE wydała 16 zezwoleń, a inwestorzy zadeklarowali nakłady przekraczające 405 mln zł.
Spółka VPK Packaging uruchomi w Radomsku zakład produkujący opakowania z tektury. Jest ona częścią międzynarodowej Grupy VPK. Inwestycja pochłonie co najmniej 58,8 mln zł (do końca czerwca 2016 r.), a zatrudnienie znajdzie co najmniej 30 osób - - poinformował w piątek rzecznik ŁSSE Marcin Kwintkiewicz.

Natomiast spółka Weidenhammer Polska wybuduje w kutnowskiej podstrefie zakład produkujący opakowania - tuby z tektury wielowarstwowej do pakowania przekąsek i innych produktów żywnościowych. Zgodnie z zezwoleniem firma poniesie nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 25 mln zł do końca 2015 roku oraz zatrudni do tego czasu przynajmniej 31 pracowników.

W tym roku ŁSSE wydała 16 zezwoleń dla firm na działalność na jej terenie. Łącznie inwestorzy zadeklarowali nakłady inwestycyjne w wysokości ponad 405 mln zł oraz utworzenie co najmniej 891 nowych miejsc pracy i utrzymanie ponad 4 tys. etatów.

Przez ponad 16 lat istnienia łódzka strefa wydała 234 zezwolenia. Firmy zrealizowały inwestycje o wartości ponad 10,5 mld zł, dzięki którym powstało prawie 27 tys. miejsc pracy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.