PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe inwestycje, Szczecin,otwierają Technopark Pomerania

  • pt    18 marca 2015 - 15:07

Pomerania to największa inwestycja infrastrukturalna miasta Szczecin, ukierunkowana na wspieranie rozwoju innowacyjnej przedsiębiorczości - fot, mat.prasowe

W szczecińskim Technoparku Pomerania siedzibę znalazło 40 firm i organizacji z branży IT, w których łącznie pracuje ok. 400 osób.
Biznesowe spotkanie m.in. z Ryszardem Petru i Romanem Młodkowskim, pokaz nowinek technologicznych, kreatywne warsztaty dla dzieci, wernisaż prac artystycznych oraz koncert utalentowanych artystów ze Szczecina – to główne atrakcje dwudniowego uroczystego otwarcia nowych budynków Technoparku Pomerania, które odbędzie się 23 i 24 marca.

W Technoparku siedzibę znalazło 40 firm i organizacji z branży IT, w których łącznie pracuje ok. 400 osób.

Pomerania to największa inwestycja infrastrukturalna miasta Szczecin, ukierunkowana na wspieranie rozwoju innowacyjnej przedsiębiorczości. Prawie wszystkie nowe przestrzenie biurowe zostały wynajęte.

Lokatorami Technoparku są firmy na różnym etapie rozwoju - start-upy, mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz 3 duże firmy IT - które korzystają z doradztwa biznesowego w ramach programu inkubacji i programu ekspansji.

Swoje siedziby mają tu również organizacje wspierające rozwój branży nowoczesnych technologii tj. Fundacja Netcamp, Klaster ICT Pomorze Zachodnie, Hackerspace, Fundacja Aegis czy SzLUUG.

Pomerania to kompleksowe otoczenie biznesowe, w którym znajdują się nie tylko biura, ale także sale konferencyjne, sale do spotkań biznesowych i projektowania usług, otwarte strefy przystosowane do pracy indywidualnej i zbiorowej, największa w regionie serwerownia, lunch bar i przedszkole.

- Tak zaprojektowane otoczenie biznesowe ułatwi przedsiębiorcom współpracę i realizowanie nowych projektów biznesowych, a także przyczyni się do szybszego rozwoju małych firm technologicznych – wyjaśnia Andrzej Feterowski, prezes Technoparku Pomerania.

Działalność Technoparku ukierunkowana jest na rozwijanie innowacyjnej przedsiębiorczości w regionie, wspieranie lokalnych przedsiębiorców oraz zwiększanie atrakcyjności miasta dla zagranicznych firm.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.