PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe inwestycje w gminie Sterdyń

  • GK/mazovia.pl    17 października 2011 - 12:57
Nowe inwestycje w gminie Sterdyń

W Sterdyni oddano do użytku inwestycje zrealizowane w bieżącym roku na terenie gminy.
Lista sfinalizowanych przedsięwzięć jest imponująca. Udało się m.in. rozbudować gminną oczyszczalnię ścieków – powstał reaktor wielofunkcyjny ze stacją dmuchaw oraz zbiornik retencyjno-uśredniający. Zmodernizowano też i przebudowano dotychczasowe mechanizmy – funkcjonujące w oczyszczalni od 2001 roku. Koszt inwestycji, dofinansowanej w ramach PROW 2007-2013, wyniósł ponad 2 mln zł.

Przebudowano też drogę gminną w miejscowości Dzięcioły Kolonia. W ramach zadania wykonano nową nawierzchnię i utwardzono pobocza. Jak podkreślono, dużo pracy w przygotowanie terenu pod budowę drogi włożyli mieszkańcy – w czynie społecznym wykarczowali zachwaszczenia znajdujące się na poboczach oraz aktywnie uczestniczyli podczas renowacji rowów.

Kolejna inwestycja, zlokalizowana w Sterdyni, to zagospodarowanie terenu przy ośrodku zdrowia. Powstał tu parking wraz z chodnikami, którego budowa dofinansowana została ze środków PROW 2007-2013.

Dla najmłodszych mieszkańców gminy szczególne znaczenie ma natomiast otwarcie przy szkole podstawowej bloku żywieniowego, w którym mieści się stołówka dla dzieci. W nowym dwukondygnacyjnym budynku jest również świetlica oraz pokój cichej nauki.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.