PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe inwestycje w lokalny przemysł

  • KB    2 marca 2010 - 15:25

W Bydgoszczy podpisano umowę, dzięki której tamtejszy Park Przemysłowy otrzyma prawie 29 mln zł z RPO.
- Rozwój Bydgoskiego Parku Przemysłowego to ważna inwestycja nie tylko dla Bydgoszczy, ale dla całego regionu. Cieszę się, że mogliśmy wspomóc ją środkami z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego – stwierdził marszałek Piotr Całbecki. Bydgoscy marszałkowie podpisali także pierwsze umowy na dofinansowanie z RPO firm, które będą rozwijać e-usługi.

BPP utworzyły miasto Bydgoszcz, Zakłady Chemiczne Zachem SA, Uniwersytet Technologiczno–Przyrodniczy w Bydgoszczy i  Agencja Rozwoju Przemysłu SA w Warszawie. Środki z RPO zostaną przeznaczone m.in. na zbudowanie ul. Emilianowskiej, która połączy teren Parku z obwodnicą Bydgoszczy i trasą S10. Powstanie także sieć kanalizacyjna i wodociągowa. Wszystkie te inwestycje mają spowodować, że na terenie Parku zaczną działać kolejne firmy, które dadzą pracę 500 osobom.

- Ogłosiliśmy już przetarg. Liczymy, że w maju rozpoczniemy prace, koniec inwestycji planujemy na jesień przyszłego roku – poinformował prezes BPP Ryszard Chodyna.

Podczas tej samej uroczystości marszałkowie podpisali też pierwsze umowy związane z projektem „Rozwój komercyjnych e-usług”. Środki na stworzenie sklepów internetowych, doradztwa i usług w sieci podpisali przedstawiciele: firmy Lech Consulting, Agroma z Sępólna Krajeńskiego, MGA, Perkoz, Mentor, Fundacji dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, JBC Jacek Błażejewski oraz Servitor-Prim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.