Nowe inwestycje w Pyrzowicach

W 2010 roku Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach odprawił o ponad 1,6 proc. pasażerów więcej niż rok wcześniej. Ta wzrastająca tendencja zmusiła władze lotniska do zaplanowania znaczących inwestycji w infrastrukturze portu.
Nowe inwestycje w Pyrzowicach

I tak wśród najważniejszych inwestycji, realizowanych w najbliższych latach, będzie budowa nowych płyt postojowych (ogłoszono już przetarg na ich wykonawcę) oraz budowa nowej drogi startowej (wybrano jej projektanta). W listopadzie ubiegłego roku rozpoczął się remont hangaru technicznego, ogłoszono też przetarg na wykonawcę nowego hangaru, o powierzchni 6,4 tys. m kw.

Aktualna powierzchnia płyt postojowych MPL Katowice wynosi 80 tys. m kw. W tym roku ruszy budowa nowej płyty wraz z niezbędną infrastrukturą o powierzchni ok. 149 tys. m kw. Powstanie też najnowocześniejszy w Polsce hangar techniczny do obsługi dwóch samolotów wielkości Airbusa A320 lub Boeinga 737. Rozpocznie się projektowanie nowej drogi startowej - pierwszy samolot ma na niej wylądować najpóźniej w pierwszym kwartale 2015 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE