PARTNER PORTALU
 • BGK

Nowe inwestycje w Władysławowie. Będzie przystań żeglarska i rower metropolitalny

 • pt    18 kwietnia 2017 - 12:06
Nowe inwestycje w Władysławowie. Będzie przystań żeglarska i rower metropolitalny
Tak ma wyglądać ośrodek żeglarski we Władysławowie (fot.wladyslawowo.pl)

Nadmorskie Władysławo chce zerwać z opinią miasta wieczny korków oraz tandetnych straganów i stać się jednym z najatrakcyjniejszych miejsc na polskim wybrzeżu.
• Władysławowo w rywalizacji o turystów planuje nowe inwestycje i zmianę estetyki miasta. Zniknąć mają przede wszystkim stragany z „chińszczyzną”.

• Miasto kojarzy się z korkami, drogimi pensjonatami o przeciętnym standardzie oraz niezliczonymi straganami wypełnionymi tanimi wyrobami z Chin.

• Dlatego chce w najbliższych latach postarać się o zmianę opinii i stać się jednym z najładniejszych kurortów na polskim wybrzeża.

Pierwsze wydatki zostały już wpisane do budżetu gminy na 2017 rok i jest to 14 mln zł -  pisze Gazeta Wyborcza.

W kolejnych etapach działań planuje się budowę przystani żeglarskiej i włączenie miasta do systemu roweru metropolitalnego, a także dalsze inwestycje na szeroką skalę w postaci budowy parkingów i przebudowy dróg lokalnych.

– Jesteśmy miastem turystycznym, ale walka o turystę jest z każdym rokiem coraz trudniejsza – mówi burmistrz Władysławowa Roman Kużel "Gazecie Wyborczej". – Żeby wychodzić naprzeciw rosnącym oczekiwaniom turystów, musimy się rozwijać.

W odpowiedzi na oczekiwania turystów i mieszkańców, opracowano spójną linię estetyczną, która będzie obowiązywała przedsiębiorców handlujących wzdłuż deptaków w centrum miasta. Nad estetyką stoisk miejskich będzie czuwał miejski architekt, zatrudniony już w ubiegłym roku.

W planach na ten rok jest budowa szerokiej kładki spacerowej z oświetleniem na plaży. Trakt spacerowy ma połączyć port rybacki z miastem i główną plażą.

Zaplanowana jest także modernizacja głównego budynku dworca PKP Władysławowo i zaadaptowanie go do celów kulturalnych (stworzenie ośrodka kulturalno-bibliotecznego).

Miasto planuje też budowę węzła integracyjnego, który ma zwiększyć swobodę komunikacyjną oraz polepszyć wjazd i wyjazd z miasta.

Nad Zatoką Pucką ma bowiem powstać ośrodek żeglarski. Będzie się składał z pływającego pomostu i niezbędnego zaplecza technicznego. Zapleczem noclegowym dla miłośników żeglugi będzie wybudowany w pobliżu przystani prywatny hotel – pisze GW.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Mamut, 2017-05-05 13:09:53

  Rondo we Władku przy skręcie na półwysep - to jest największa zakałą komunikacyjna. Dopóki nie będzie tam skrzyżowania wielopoziomowego - żadna kosmetyka nie pomoże...
 • K, 2017-04-21 16:14:13

  Niech najpierw zrobią co piszą ,wtedy będziemy bić brawo.Fajnie by było
 • J., 2017-04-18 14:58:37

  Brawo!