PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe krzesełka na Euro 2012

  • PAP    14 maja 2010 - 18:25

Spółka Euro Poznań 2012 zaprezentowała nowe krzesełka, na których wkrótce zasiądą kibice na Stadionie Miejskim. Na nowej, pierwszej trybunie zainstalowano ich na razie... cztery, ale już w przyszłym tygodniu rozpocznie się prawdziwy montaż.
Spółka Euro Poznań 2012 w porozumieniu z wykonawcą stadionu już kilka miesięcy temu podjęła decyzję, by Stadion Miejski wyposażyć nie w tzw. krzesełka kubełkowe, ale w znacznie bardziej komfortowe i droższe - krzesełka składane. Wszystkie będą w jednolitym, niebieskim kolorze.

- To krzesełka typu "Stuttgart", nowoczesne i sprawdzone na obiektach w kraju i za granicą. Są bardziej trwałe od krzesełek kubełkowych, łatwiej jest je utrzymać w czystości. I komfort też jest nieporównywalny. Dochodzą też sprawy ewakuacyjne - przy składanych krzesełkach, kibice mogą szybciej opuścić trybuny - powiedział Ryszard Dembiński, prezes spółki.

Dembiński przyznał również, że na nowych stadionach nie montuje się już krzesełek typu kubełkowego. - Wszystkie stadiony budowane na Euro 2012 będą wyposażone w krzesełka składane - dodał.

Montaż nowych krzesełek rozpocznie się na nowo wybudowanych trybunach (nr 1 i nr 3) w przyszłym tygodniu i potrwa do końca czerwca. Z kolei do końca sierpnia na drugiej i czwartej trybunie zdemontowane zostaną stare siedziska i wymienione na nowe.

Składane krzesełka są znacznie droższe od kubełkowych, ale jak wyjaśnił Dembiński, znalazł się sponsor, który pokryje różnicę w kosztach. - Dodatkowo sponsor pokryje koszty wymiany krzesełek na drugiej i czwartej trybunie. Pierwotnie zakładaliśmy montaż 28 tysięcy krzesełek tylko na nowych trybunach. Teraz ich będzie 43 tysiące - zaznaczył Dembiński.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.