PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe latarnie przy fontannach

  • www.radomnews.pl    13 maja 2013 - 13:02
Nowe latarnie przy fontannach

Budowa radomskich fontann dobiega końca. Prawdopodobnie w czerwcu wykonawca prac budowlanych chce oddać je użytku. Właśnie zamontowano nowe latarnie.
Pracownicy z firmy Flisbud, którzy budują radomskie fontanny, spieszą się, by zakończyć prace na początku czerwca. Chcą oddać inwestycję do użytku.

Trwają prace wokół fontann - układanie kostki brukowej na ulicy Focha, zainstalowano nowe latarnie LED-owe, które będą świecić jasnym rozproszonym światłem. Nie wszystkim jednak podoba się ich wygląd.

- Te latarnie kompletnie nie pasują do ogólnego wizerunku deptaku. Na ul. Żeromskiego ustawione są inne, bardziej stylowe, a przy fontannach nowoczesne. Nie podoba mi się ten brak konsekwencji. Moim zdaniem latarnie powinny być takie same, jak na deptaku - komentuje Ryszard, długoletni mieszkaniec centrum Radomia.

- Kto pozwolił na zamontowanie tych latarni? Wyglądają co najmniej dziwnie przy naszym deptaku. Centrum miasta jest zbudowane w zupełnie innym stylu. Na razie ten element fontann najmniej mi się podoba, ale może jak już je zapalą, wtedy zobaczę i fontanny, i latarnie w zupełnie innym świetle - mówi Katarzyna, emerytka z Radomia.

- Nie da się ukryć, że latarnie przy fontannach są inne od pozostałych, ale i nasze radomskie fontanny będą odmienne od tych, które możemy zobaczyć w centrach polskich miast. Bardzo dobrze, że w centrum Radomia mamy jakąś budowlę, która się wyróżnia, jest nowoczesna. Widać, że nasze miasto idzie z duchem czasu - komentuje Adam, uczeń drugiej klasy VI LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

Gdzie właściwie będzie wypływała woda fontann? Jak się okazuje, woda będzie uchodzić z boku budowli. Trwa montowanie 36 dysz, niecki wodotrysku i lamp oświetlających strumienie wody. Strop fontann będzie pełnić funkcję tarasu widokowego. W środku natomiast będzie publiczna toaleta oraz kawiarnia. Cała inwestycja kosztuje 4 mln 700 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.