PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe nazwy węzłów autostradowych

  • PAP    4 lutego 2011 - 19:35

Z węzła łączącego autostradę A-2 z drogą wojewódzką nr 702 zniknęła nazwa "Piątek". Od dzisiaj na drogowych tablicach informacyjnych w pobliżu tego miejsca widnieje nazwa "Zgierz". Do podobnych zmian dojdzie również na innych węzłach autostradowych w Łódzkiem.
- Dotychczasowe nazwy były często przypadkowe, wzięte np. od najbliższej wsi i przyjęte tylko na czas prowadzenia budowy autostrady. Jednak po zakończeniu prac nazwy węzłów powinny kojarzyć się kierowcom z konkretnym miejscem i ułatwiać orientację w terenie. Stąd wprowadzane zmiany - wyjaśnił Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W ramach porządkowania nazw dotychczasowy węzeł "Stryków II" u zbiegu autostrady A-2 z drogą krajową nr 14 będzie miał nazwę "Stryków", a budowany węzeł "Stryków I" na skrzyżowaniu autostrad A-1 i A-2 będzie się nazywał "Łódź-Północ".

Z oznaczeń węzłów autostradowych w Łódzkiem nie zniknie również na długo "Piątek". Ta nazwa pojawi się wkrótce u zbiegu autostrady A-1 z drogą wojewódzką nr 703 obok miejscowości Piątek. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Burowianka.pl, 2011-02-06 20:45:59

    Jeśli ktoś z Państwa byłby zainteresowany noclegiem w Krakowie Balicach to serdecznie polecam nasz obiekt. Transfer z , na lotnisko - wliczony w cenę noclegu. Rezerwacje : 601 07 84 84 lub info@burowianka.pl Pozdrawiam