PARTNER PORTALU
 • BGK

Nowe oblicze dworca PKP Toruń Główny

 • JL    29 września 2015 - 09:29

Trwa rewitalizacja dworca PKP Toruń Główny. Obiekt w 2014 r. przejęty przez miasto przechodzi największą w swych dziejach modernizację. Zobacz nowe zdjęcia.
Jak informuje toruński magistrat, wyremontowane i przebudowane zostały obiekty dworcowe: powstały nowe przejścia podziemne i schody ruchome do holu głównego oraz nowe wiaty peronowe wraz z poczekalniami dla pasażerów.

W otoczeniu dworca powstaje zintegrowana pętla autobusowo-parkingowa. Ponad połowa kosztów projektów zostanie sfinansowana z funduszy unijnych.

Przy wyjściu z tunelu na peron trzeci gotowe jest już historyczne zadaszenie, a na odnowionej zabytkowej wiacie na peronie II i III uzupełniane są detale architektoniczne.

Wiata od strony ul. Kujawskiej ma już stalową konstrukcję od strony zachodniej i wschodniej oraz szklane zadaszenie. Do wykonania pozostał jeszcze fragment zadaszenia nad zespołem wejściowo-wyjściowym z tunelu i odprowadzenie wody.

Od strony ul. Podgórskiej wiata też już stoi. Do zamontowania pozostały tylko rury spustowe. Na peronie IV wykonano fundamenty pod konstrukcję wiaty, trwa montaż konstrukcji stalowej i szklanego pokrycia.

Projekt jest finansowany z Funduszu Spójności w ramach Programu „Infrastruktura i Środowisko”. Koszt remontu wynosi ponad 47 mln zł, z czego połowa to pieniądze z Unii Europejskiej.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • podróżująca, 2017-02-06 16:30:26

  Podoba się zadbany ,nowy wystrój- to wszystko, ponieważ brak normalnych toalet( dla każdego -to miejsce publiczne i na całym świecie tolety sa dla podróżujących cala dobę),ponadto brak informacji ( nie ma żadnej, dodzwonić się nie można ).Moje pytanie KTO PLANOWAŁ TEN DWORZEC I DLA KOGO??????...  rozwiń
 • asfa, 2015-09-29 19:19:29

  Do inwalida: oczywiście że są, ponadto nasze perony mają odpowiednią wysokość nie jak te w metropolii bydgoskiej, że dworzec 100 milionów a perony jak z czasów niemieckich...
 • inwalida, 2015-09-29 18:04:27

  a windy na perony są?