Nowe oblicze dworca PKP Toruń Główny

Trwa rewitalizacja dworca PKP Toruń Główny. Obiekt w 2014 r. przejęty przez miasto przechodzi największą w swych dziejach modernizację. Zobacz nowe zdjęcia.

Toruń Główny. Fot. WWW.torun.pl (Małgorzata Litwin)

Jak informuje toruński magistrat, wyremontowane i przebudowane zostały obiekty dworcowe: powstały nowe przejścia podziemne i schody ruchome do holu głównego oraz nowe wiaty peronowe wraz z poczekalniami dla pasażerów.

W otoczeniu dworca powstaje zintegrowana pętla autobusowo-parkingowa. Ponad połowa kosztów projektów zostanie sfinansowana z funduszy unijnych.

Przy wyjściu z tunelu na peron trzeci gotowe jest już historyczne zadaszenie, a na odnowionej zabytkowej wiacie na peronie II i III uzupełniane są detale architektoniczne.

Wiata od strony ul. Kujawskiej ma już stalową konstrukcję od strony zachodniej i wschodniej oraz szklane zadaszenie. Do wykonania pozostał jeszcze fragment zadaszenia nad zespołem wejściowo-wyjściowym z tunelu i odprowadzenie wody.

Od strony ul. Podgórskiej wiata też już stoi. Do zamontowania pozostały tylko rury spustowe. Na peronie IV wykonano fundamenty pod konstrukcję wiaty, trwa montaż konstrukcji stalowej i szklanego pokrycia.

Projekt jest finansowany z Funduszu Spójności w ramach Programu „Infrastruktura i Środowisko”. Koszt remontu wynosi ponad 47 mln zł, z czego połowa to pieniądze z Unii Europejskiej.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Podoba się zadbany ,nowy wystrój- to wszystko, ponieważ brak normalnych toalet( dla każdego -to miejsce publiczne i na całym świecie tolety sa dla podróżujących cala dobę),ponadto brak informacji ( nie ma żadnej, dodzwonić się nie można ).Moje pytanie KTO PLANOWAŁ TEN DWORZEC I DLA KOGO??????... rozwiń

podróżująca, 2017-02-06 16:30:26 odpowiedz

Do inwalida: oczywiście że są, ponadto nasze perony mają odpowiednią wysokość nie jak te w metropolii bydgoskiej, że dworzec 100 milionów a perony jak z czasów niemieckich...

asfa, 2015-09-29 19:19:29 odpowiedz

a windy na perony są?

inwalida, 2015-09-29 18:04:27 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE