PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe oblicze Europejskiego

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy/PAP    28 września 2010 - 06:22

Stojący niedaleko Pałacu Prezydenckiego Hotel Europejski w Warszawie przejdzie gruntowny remont.
Zbudowany w drugiej połowie XIX w. budynek jest jednym z najstarszych w Europie obiektów o tak wysokiej klasie. Przed wojną należał do najsłynniejszych hoteli – informuje „Życie Warszawy”.

Zniszczeniu uległ pod koniec II wojny światowej. Wycofujący się Niemcy zdewastowali jego wnętrza w 1944 r. Dopiero w 1962 r. znów zaczął przyjmować gości hotelowych.

Obecnie trwają przygotowania do remontu obiektu. Chodzi głównie o akceptację zmian przez stołecznego konserwatora zabytków i wszystkie, niezbędne do rozpoczęcia prac, dokumenty.

W wyniku negocjacji i korygowania kolejnych projektów, zmiany na zewnątrz nie będą praktycznie widoczne. Chociaż zostanie zagospodarowany, dotychczas bezużyteczny strych, a całkowita wysokość obiektu wzrośnie o 2,5 metra. W ten sposób Europejski dorówna innym, okolicznym budynkom.

Dokładny plan remontu służy m.in. spełnieniu deklaracji Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz – Waltz, że Krakowskie Przedmieście jest zamkniętą całością i nie ma tam już miejsca na zmiany – czytamy w „Życiu Warszawy”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.