PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe oblicze sceny głównej wrocławskiego teatru

  • AT    21 stycznia 2013 - 20:17
Nowe oblicze sceny głównej wrocławskiego teatru

22 stycznia, zostanie uruchomiona po modernizacji scena im. J. Grzegorzewskiego Teatru Polskiego we Wrocławiu.
O godzinie 13:00 w Teatrze Polskim odbędzie się uroczysta gala inaugurująca działalność sceny z udziałem dyrektora artystycznego Teatru Polskiego, Krzysztofa Mieszkowskiego, marszałka Rafała Jurkowlańca oraz wicemarszałka Radosława Mołonia.

W trakcie uroczystości odsłonięta zostanie pamiątkowa tablica. Goście obejrzą film o historii i remoncie sceny oraz będą mogli sprawdzić jakie możliwości oferuje widzom i aktorom zmodernizowany obiekt. Nie obejdzie się też bez chrztu sceny.

Trwający od stycznia 2012 roku remont sceny im. J.Grzegorzewskiego był możliwy m.in. dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Wartość projektu to prawie 24 miliony złotych, z czego ponad 13,5 mln zł pochodziło z dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Część środków dołożyło też Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach modernizacji wykonano m.in. roboty ogólnobudowlane, wymianę pokrycia podłogi scenicznej, nową mechanizację i galerie techniczne. Kupiono też i zamontowano oświetlenie sceniczne oraz wyposażenie dźwiękowe i akustyczne obiektu. Dzięki tym pracom Wrocław zyskał jedną z najnowocześniejszych scen w Europie.

Nowy obiekt oznacza nowe możliwości oraz znaczne udogodnienie w pracy zespołu aktorskiego. Różnicę zauważą też widzowie, którzy mogą liczyć na niezwykłe wrażenia artystyczne.

Pierwszym spektaklem granym na deskach odnowionej Sceny będzie „Ziemia obiecana" w reżyserii Jana Klaty (we wtorek, o godz. 19:00).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.