PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe odcinki S3 i S7 już z przetargiem

  • PAP    6 czerwca 2013 - 07:27

Pięć przetargów na budowę dróg ekspresowych - dwóch odcinków S3 i trzech odcinków S7 - ogłosiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. To efekt przyjęcia we wtorek przez rząd listy inwestycji drogowych do realizacji w latach 2014-2020.
Ogłoszone przetargi na budowę S3 między Sulechowem a Legnicą dotyczą budowy drugiej jezdni obwodnicy Gorzowa Wielkopolskiego (11,7 km) i drugiej jezdni obwodnicy Międzyrzecza (6,4 km).

Dwa przetargi dotyczą S7 między Warszawą a Gdańskiem - chodzi o budowę odcinków Nidzica Północ - Nidzica Południe (9,1 km) i Nidzica Południe - Napierki (13,6 km). Najdłuższy odcinek, na jaki ogłoszono przetarg, to S7 Jędrzejów - granica województwa świętokrzyskiego (20,1 km) między Warszawą a Krakowem.

Jak wskazała w środowym komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, do końca miesiąca ogłosi jeszcze 18 przetargów, a w drugiej połowie roku kolejne - na budowę kolejnych odcinków o długości ok. 480 km.

We wtorek rząd zaakceptował przygotowaną przez resort transportu zmianę do realizowanego obecnie Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015. Dzięki temu można ogłosić przetargi na budowę ponad 700 km nowych dróg ekspresowych. Na te inwestycje potrzeba 35,73 mld zł, które mają pochodzić z Krajowego Funduszu Drogowego oraz z budżetu UE.

Czytaj też:  Ruszają przetargi an 700 km nowych dróg

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.