PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe Orłowo

  • AZA    12 marca 2010 - 15:22

W środę 10 marca rozstrzygnięto konkurs urbanistyczno-architektoniczny Nowe Orłowo na koncepcję zagospodarowania terenu leżącego w pobliżu orłowskiego molo w Gdyni. Konkurs zorganizowała firma Invest Komfort. Zwycięzca w nagrodę otrzyma 50 tys. zł.
Invest Komfort SA, będący właścicielem działki leżącej u zbiegu ulic Orłowskiej i Alei Zwycięstwa, ogłosił otwarty ogólnopolski konkurs na zagospodarowanie tego liczącego 4,6 ha terenu jesienią ubiegłego roku. Celem konkursu było uzyskanie najlepszej koncepcji urbanistyczno-architektonicznej na prestiżową, nowoczesną zabudowę mieszkaniowo-usługową.

 Z 42 zgłoszonych prac komisja konkursowa nagrodziła trzy. Ze względu na wysoki poziom konkursu pięciu uczestnikom przyznano także pozaregulaminowe wyróżnienia.

I nagrodę w wysokości 50 000 złotych otrzymała gdyńska pracownia Arch Deco. Przyznano ją za wysoki poziom opracowania i ofertę architektoniczną, która wraz z proponowanym rozwiązaniem urbanistycznym wyraziście definiuje przestrzenie rejonu objętego projektem i stwarza atrakcyjne przestrzenie do zamieszkania przy dużych walorach deweloperskich.

 II miejsce zajęła Domino Grupa Architektoniczna Wojciech Dunaj (nagroda w wysokości 20 000 zł), a III – BJK Architekci Sp. z o.o. (nagroda w wysokości 15 000 zł).

Wszystkie prace, które zostały nadesłane na konkurs, można oglądać do 26 marca w godzinach 11.00-19.00 w części biurowej budynku Sea Towers w Gdyni (II piętro, wejście od strony Nabrzeża Prezydenta, naprzeciwko włoskiej restauracji The Towers).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.