PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe oświetlenie papieskiego krzyża górującego nad Żywcem

  • PAP    26 kwietnia 2011 - 13:26
Nowe oświetlenie papieskiego krzyża górującego nad Żywcem

Górujący na Żywcem krzyż papieski, który upamiętnia wizytę Jana Pawła II w mieście w 1995 roku, został odnowiony i otrzymał nową iluminację. Prace właśnie się zakończyły.
„Dotychczasowe oświetlenie, które często było dewastowane przez wandali, zostało zdemontowane. Ustawiono wysokie słupy, na których zainstalowano nowe lampy. W ten sposób powstała bardzo efektowna iluminacja świetlna. Odnowiony został również krzyż i postument” – poinformował rzecznik żywieckiego samorządu Tomasz Terteka.

Krzyż został ufundowany przez Żywiecką Fabrykę Śrub „Śrubena” na przyjazd do miasta Jana Pawła II w maju 1995 roku. Tam również został wykonany. Stanął na Osiedlu 700-lecia.

W tym miejscu na modlitwie zgromadziły się rzesze wiernych. Za pośrednictwem telebimów uczestniczyli w nabożeństwie odprawionym przez papieża na żywieckim Rynku. Jan Paweł II, opuszczając miasto, przejechał na osiedle i pobłogosławił wiernych.

Po pielgrzymce krzyż został ustawiony na szczycie Małego Grojca – góry, po której Karol Wojtyła wielokrotnie wędrował przed objęciem Stolicy Piotrowej.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.