Nowe oświetlenie papieskiego krzyża górującego nad Żywcem

Górujący na Żywcem krzyż papieski, który upamiętnia wizytę Jana Pawła II w mieście w 1995 roku, został odnowiony i otrzymał nową iluminację. Prace właśnie się zakończyły.
Nowe oświetlenie papieskiego krzyża górującego nad Żywcem

„Dotychczasowe oświetlenie, które często było dewastowane przez wandali, zostało zdemontowane. Ustawiono wysokie słupy, na których zainstalowano nowe lampy. W ten sposób powstała bardzo efektowna iluminacja świetlna. Odnowiony został również krzyż i postument” – poinformował rzecznik żywieckiego samorządu Tomasz Terteka.

Krzyż został ufundowany przez Żywiecką Fabrykę Śrub „Śrubena” na przyjazd do miasta Jana Pawła II w maju 1995 roku. Tam również został wykonany. Stanął na Osiedlu 700-lecia.

W tym miejscu na modlitwie zgromadziły się rzesze wiernych. Za pośrednictwem telebimów uczestniczyli w nabożeństwie odprawionym przez papieża na żywieckim Rynku. Jan Paweł II, opuszczając miasto, przejechał na osiedle i pobłogosławił wiernych.

Po pielgrzymce krzyż został ustawiony na szczycie Małego Grojca – góry, po której Karol Wojtyła wielokrotnie wędrował przed objęciem Stolicy Piotrowej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE