PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe placówki edukacyjne w Toruniu

  • Anna Trojanowska    22 lutego 2012 - 18:24
Nowe placówki edukacyjne w Toruniu

Przedszkolaki już w marcu, a uczniowie od września 2012 roku zaczną uczęszczać do nowej placówki edukacyjnej, która powstała przy ul. Krynickiej w Toruniu. Znajdzie w niej miejsce 300 uczniów i 75 przedszkolaków z rozrastającego się osiedla Bielawy.
Jak donosi toruński magistrat (zabierz głos/oceń prrezydenta) obiekt zbudowało Przedsiębiorstwo Inwestycyjne "BUD- TECH", które dostarczyło również pierwsze wyposażenie i zagospodarowało teren wokół obiektu. Łączny koszt inwestycji to 12 mln 685 tys. zł brutto. Pod koniec stycznia 2012 roku, po jedenastu miesiącach budowy, odbył się odbiór gotowej placówki.

Budynek ma trzy kondygnacje. Na parterze znajduje się kompleks szatniowo-sanitarny, sale przedszkolne oraz sala gimnastyczna. Na pierwszym piętrze jest stołówka, dwie świetlice, sale dydaktyczne oraz pomieszczenia administracyjne. Na ostatniej kondygnacji powstały kolejne sale lekcyjne, komputerowe, audiowizualne oraz biblioteka z czytelnią.

Przedszkole posiada oddzielne wejście i jest odgrodzone od szkoły. Oprócz sal dla przedszkolaków w budynku znajduje się sala wielofunkcyjna, dostępna również dla dzieci szkolnych. Zaplecze obejmuje pomieszczenia dla kadry wychowawców, administracji i gabinety medyczne. Posiłki będą dostarczane w formie cateringu. Obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych - informuje magistrat.

W nowej placówce - jak podaje Urząd Miasta - zostanie utworzonych 12 oddziałów szkoły podstawowej dla około 300 dzieci łącznie i trzy oddziały przedszkolne dla 75 dzieci. Przedszkole zacznie działać od 1 marca 2012 - obecnie jest do niego zapisanych 71 dzieci. Natomiast szkoła podstawowa ruszy od 1 września, nabór będzie prowadzony do wszystkich klas I-VI. Począwszy od marca zainteresowani rodzice mogą się zgłaszać w sekretariacie szkoły.

Obok szkoły miasto wybudowało boisko do piłki nożnej, wielofunkcyjne do gry w siatkówkę i koszykówkę oraz bieżnię ze skocznią w dal. Kompleks sportowy powstał  w ramach programu rządowo-samorządowego "Moje Boisko-Orlik 2012". Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.