PARTNER PORTALU
 • BGK

Nowe ścieżki rowerowe w Bydgoszczy

 • PAP    12 kwietnia 2012 - 19:22
Nowe ścieżki rowerowe w Bydgoszczy

- Prawie 13 mln zł przeznaczy w 2012 r. Bydgoszcz na budowę nowych ścieżek rowerowych. Rekordowa dotąd kwota wystarczy na wybudowanie do 20 km ścieżek rowerowych.

- Tak dużej skali inwestycji w naszym mieście w zakresie dróg dla rowerów jeszcze (...) nie było. To dowód na to, że sprawdza się formuła pracy społecznego pełnomocnika ds. komunikacji rowerowej i dobry moment, żeby podziękować za pracę Łukaszowi Juszczakowi, który od roku pełni tę funkcję - podkreślił w czwartek prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski (zabierz głos/oceń prezydenta).

Jak zaznaczył prezydent, plan inwestycji powstał w oparciu o konsultacje z rowerzystami. Harmonogram prac w tym roku obejmuje 10 inwestycji.

Najdłuższa planowana droga mierzy 9 km, połączy największą dzielnicę - Fordon z terenami rekreacyjnymi w Myślęcinku. Pozostałe inwestycje to odcinki mierzące od kilkuset metrów do 2 km w różnych punktach miasta.

- Łącznie daje to niemal 18 km nowych ścieżek rowerowych. Jednocześnie w rezerwie są dwie inwestycje, które będą mogły zostać zrealizowane również (...) w tym roku pod warunkiem uzyskania korzystnych cen w przetargach na drogi wpisane na listę podstawową i zaoszczędzenia w ten sposób pieniędzy - zaznaczył Bruski.

Na wszystkie inwestycje, oprócz ścieżki Fordon-Myślęcinek, na którą miasto otrzymało dofinansowanie z funduszy unijnych, przeznaczono z tegorocznego budżetu 6 mln zł.

W ramach dwóch dużych inwestycji, realizowanych w mieście - budowy linii tramwajowej do dworca PKP i Trasy Uniwersyteckiej - powstaną także dwie drogi rowerowe o długości prawie 3 km. Daje to łącznie ok. 22,4 km nowych dróg rowerowych w tym roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (7)

 • walec, 2012-05-08 22:24:22

  Udało się dziś,uda się w przyszłości!!! Czyż nie można miec takiej perspektywy i drogi na przyszłość?
 • kavior, 2012-05-08 10:45:40

  jak najbardziej, tyle tylko, że problemem jest, że robią drogi w niektórych miejscach akurat tam gdzie nie trzeba.
 • Powojnik, 2012-05-08 09:51:44

  Ja się wybieram moją ścieżką rowerową,w moje ulubione miejsce.Pod mury obronne!!!!!!!!!Chcielibyście też?