PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe stojaki na rowery przy szkołach w Radomiu

  • RadomNews.pl    11 marca 2015 - 11:55
Nowe stojaki na rowery przy szkołach w Radomiu

Aktualnie montowanych jest kolejnych 200 stojaków. Łącznie więc będzie ich 652. (fot.flickr.com/Arun Katiyar)

200 nowych stojaków rowerowych stanie w najbliższym czasie przy szkołach w Radomiu. Właśnie rozpoczął się ich montaż.
Od kilku lat w mieście konsekwentnie wprowadzane są udogodnienia dla rowerzystów. Wydział Ochrony Środowiska w latach 2009 – 2011 realizował projekt „Rowerem do szkoły”. Przez pierwsze dwa lata projekt obejmował radomskie placówki oświatowe. Realizacja projektu w 2011 roku odbyła się pod hasłem „Ustaw swój stojak” i objęła także ogólnodostępne tereny naszego miasta. Każdy mieszkaniec mógł zasugerować zamontowanie stojaka w określonym miejscu.

W sumie, w ciągu 3 lat w różnych miejscach stanęły 452 stojaki rowerowe (270 stojaków w 46 szkołach oraz 182 stojaki w 44 innych lokalizacjach). Zainteresowanie stojakami rowerowymi jest wciąż duże, więc zaplanowano kontynuację projektu.

Aktualnie montowanych jest kolejnych 200 stojaków. Łącznie więc będzie ich 652. Nowe stojaki staną przy szkołach, bo uczniowie bardzo chętnie dojeżdżają do szkoły rowerami.

W szkołach, gdzie zostały zamontowane stojaki rowerowe, odbyło się 30 szkoleń na temat bezpiecznej jazdy na rowerze, prowadzonych przez pracowników Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa oraz służb mundurowych Komendy Wojewódzkiej Policji i Straży Miejskiej. Rowerzystom przekazano kilkaset kasków i kamizelek odblaskowych.

- Radomskie działania dotyczące stojaków rowerowych zdobyły w ubiegłym roku wyróżnienie w ministerialnym konkursie ekologicznym "Zielone miasta – w stronę przyszłości!", którego celem jest upowszechnianie nowoczesnych i efektywnych rozwiązań miejskich w ochronie środowiska, propagowanie działań zmierzających do zrównoważonego rozwoju miast, promocję innowacyjności i wysokiej jakości usług w działaniach na rzecz środowiska. Radom znalazł się w gronie miast wyróżnionych w kategorii transport ekologiczny i infrastruktura drogowa - informuje Ryszarda Kitowska z Zespołu Informacji Prasowej i Publicznej Kancelarii Prezydenta Radomia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.