PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe terminale w portach morskich w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie i Świnoujściu

  • PAP/AT    19 czerwca 2017 - 06:17
Nowe terminale w portach morskich w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie i Świnoujściu
Według wstępnych założeń, na nowych nabrzeżach powstaną terminale: pasażerski, drobnicowy, ro-ro oraz masowy (fot. mat. pras. ZMPG)

Polskie porty w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie i Świnoujściu przygotowują się do budowy terminali, a nawet nabrzeży.
Dzięki inwestycjom w terminale w Gdańsku trzykrotnie wzrosną przeładunki. Nowe nabrzeża powstaną także w Gdyni oraz w Szczecinie i Świnoujściu - informuje poniedziałkowy "Puls Biznesu"..

Polskie porty przygotowują się do budowy terminali, a nawet nabrzeży. Jednym z najbardziej zaawansowanych w realizacji bieżących instytucji jest port gdański - pisze "Puls Biznesu".

Jak podaje gazeta, według wstępnych założeń, na nowych nabrzeżach (o powierzchni aż 500 ha) powstaną terminale: pasażerski, drobnicowy, ro-ro oraz masowy.

Inwestycja ma być realizowana we współpracy z partnerami prywatnymi, w formule Build-Operare-Transfer. W takim modelu partner prywatny realizuje inwestycję, zarządza nią przez kilkadziesiąt lat, a następnie przekazuje skarbowi państwa - czytamy.

"Wielu inwestorów jest zainteresowanych przedsięwzięciem" - zapewnia Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej.

Zdaniem prezesa Zarządu Morskiego Portu Gdańsk Łukasza Greinke, jest za wcześnie na wymienianie nazw konkretnych inwestorów, bo rozmowy są prowadzone z kilkoma podmiotami - czytamy w artykule.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.