PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe toruńskie rondo gotowe

  • AW    7 grudnia 2011 - 16:17
Nowe toruńskie rondo gotowe

Dobre wieści dla kierowców w Toruniu. Już w najbliższy weekend pojechać będą mogli nowo wybudowanym rondem na placu Hoffmanna. Zostanie oddane do ruchu w nocy piątku na sobotę – z 9 na 10 grudnia.
Miejski Zarząd Dróg realizuje projekt przebudowy skrzyżowania na placu prof. A. Hoffmanna – jednego z najbardziej kolizyjnych miejsc w Toruniu. Dzięki intensywnym pracom drogowców z firmy Skanska skrzyżowanie zamieniło się w nowoczesne rondo, co znacznie usprawni ruch i przyczyni się do zmniejszenia liczby kolizji drogowych.

- Zaawansowanie robót pozwala nam udostępnić rondo do ruchu. Planujemy to zrobić w nocy z piątku na sobotę. Oddamy do u użytku jezdnię, którą właśnie wyremontowano, a drogowcy zaczną remont drugiej, po której dotychczas  odbywał się ruch – informuje Andrzej Glonek, dyrektor MZD w Toruniu.  - Nadal dla ruchu będzie zamknięta ulica Bema, otwarta zostanie natomiast ul. Fałata, co znacznie ułatwi dojazd np. na Bielany.

Jak przypomina toruński magistrat, plac prof. A. Hoffmanna to skrzyżowanie  drogi krajowej nr 80 tj. ul. Kraszewskiego z drogami powiatowymi: ul. Gen. J. Bema i ul. Fałata. Panuje tam duży ruch drogowy.  Z uwagi na dużą liczbę znaków ostrzegawczych i informacyjnych, skrzyżowanie stało się mało czytelne dla uczestników ruchu drogowego i stanowiło jeden z najbardziej niebezpiecznych punktów Torunia. Ponadto krzyżówka nie była przystosowana do nowych warunków zagospodarowania przestrzennego związanego z budową hali widowiskowo-sportowej przy ul. Bema. Modernizacja była więc konieczna. Nie tylko podniesie ona bezpieczeństwo osób zmotoryzowanych i pieszych, ale także poprawi płynność ruchu.

Po przebudowie powstanie nowoczesne rondo, a ul. Bema będzie dwujezdniowa, z dwoma pasami ruchu, z pasami włączania i wyłączania się z ruchu, chodnik obustronny oraz ścieżka rowerowa. W ramach inwestycji na odcinku 300 metrów przebudowana także zostanie linia tramwajowa. Zostanie również zagospodarowana zieleń. Zakończenie prac przewidziano na maj 2012 roku.

Na inwestycję Toruń (oceń działania prezydenta) otrzyma dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości prawie 11 mln zł, co stanowi 72,06% kosztów kwalifikowanych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.