PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe zezwolenia w krakowskiej SSE

  • PAP    2 kwietnia 2010 - 14:44

Wydano pierwsze w tym roku zezwolenia na prowadzenie działalności w krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Otrzymały je trzy krajowe firmy, które zadeklarowały inwestycje o łącznej wartości ponad 8,5 mln zł.
Barbara Wityńska-Słącz z Krakowskiego Parku Technologicznego, który zarządza krakowską SSE, poinformowała w piątek, że dwie z trzech inwestycji powstaną w przyłączonej w zeszłym roku podstrefie w Limanowej.

Zezwolenia otrzymały miejscowe firmy. Pierwsza z nich, Limblach zamierza zbudować halę produkcyjno-magazynową, w której zainstalowana zostanie linia do profilowania i cięcia blach. Firma zobowiązała się ponieść nakłady inwestycyjne w wysokości ponad 6 mln zł.

Druga firma, IMA ZPChr chce rozszerzyć prowadzoną działalności przez wybudowanie i uruchomienie zakładu przetwórstwa spożywczego o wartości ponad 2 mln zł.

Kolejne zezwolenie dotyczy firmy działającej w inkubatorze technologicznym Krakowskiego Parku Technologicznego. Spółka MageLab prowadzić będzie działania związane z usługami informatycznymi oraz specjalistycznym projektowaniem i tworzeniem oprogramowania. Zobowiązała się ponieść nakłady inwestycyjne w wysokości ponad 0,5 mln zł.

Od początku działalności w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej wydano 82 zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej. Dotychczas zainwestowano w strefie ponad 1,5 mld zł, a działające tam firmy zatrudniły ponad 9 tys. pracowników.

Krakowska strefa zaczynała od obszaru 66 hektarów, by po kilku rozszerzeniach zająć blisko 530 hektarów na terenie 17 gmin, głównie w Małopolsce, a także Podkarpaciu. Strefa funkcjonować będzie do końca 2020 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.