PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe zezwolenia w SSE w Mielcu

  • PAP    23 maja 2011 - 16:08
Nowe zezwolenia w SSE w Mielcu

Kolejne firmy otrzymały zezwolenie na prowadzenie działalności w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Mielcu.
Partners in Progress oraz Zielona Budka zatrudnią w sumie ponad 60 osób i zainwestują ponad 13 mln zł.

Spółka Partners in Progress, która zajmuje się systemami informatycznymi wspomagającymi zarządzanie uczelniami wyższymi, planuje zatrudnić 43 osoby. Zgodnie z uzyskanym pozwoleniem, w podstrefie mieleckiej SSE w Trzebownisku wybuduje nowoczesny obiekt, w którym prowadzone będą m.in. produkcja i rozwój oprogramowania IT. W budynku odbywać się mają również szkolenia dla klientów firmy.

Czytaj też: Nie ma klastrów bez zaufania

Zakończenie inwestycji planowane jest pod koniec 2013 r. Nakłady inwestycyjne wyniosą ponad 5,4 mln zł.

Agencja Rozwoju Przemysłu, która zarządza SSE w Mielcu, wydała również zezwolenie na prowadzenie działalności w strefie firmie Zielona Budka. Jest to już drugie zezwolenie tego inwestora w mieleckiej strefie. Firma od 1998 r. ma na terenie SSE zakład produkcyjny, w którym wytwarzane są lody.

Czytaj też: Polska może być centrum outsourcingu

Nowe zezwolenie zakłada, że spółka rozbuduje istniejącą halę produkcyjną, dzięki temu możliwe będzie m.in. poszerzenie asortymentu lodów. W związku z tą inwestycją firma zadeklarowała zatrudnienie 20 osób, przy jednoczesnej gwarancji utrzymania już istniejących 175 miejsc pracy. Wartość inwestycji w tym przypadku to ok. 8 mln zł.

SSE Euro-Park w Mielcu jest najstarszą strefą w Polsce, powstała w 1995 r. Obecnie ma ponad 1,1 tys. ha i jest zlokalizowana w 22 miejscowościach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, w Małopolsce i Szczecinie. Dzięki strefie powstało ok. 16 tys. miejsc pracy. W tym roku wydano sześć zezwoleń na prowadzenie działalności na terenie strefy.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.