PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowo wybrany poseł zapowiada wsparcie rozwoju infrastruktury

  • PAP    28 maja 2014 - 16:22
Nowo wybrany poseł zapowiada wsparcie rozwoju infrastruktury

Wsparcie rozwoju infrastruktury oraz działania na rzecz zwiększenia zatrudnienia w regionie zapowiedział w środę nowo wybrany europoseł z okręgu lubusko-zachodniopomorskiego Dariusz Rosati (PO).
Jak podkreślił, chce w PE rozwiązywać problemy regionu, takie jak rozwój infrastruktury, miejsca pracy dla młodych, wsparcie dla przedsiębiorców, by mogli tworzyć nowe miejsca pracy i edukacja zapewniająca kwalifikacje młodym ludziom.

Europoseł zadeklarował również, że chce współpracować z tymi, którzy chcą odbudowania przemysłu, zwłaszcza stoczniowego, w regionie. Może niedosłownie - jak się wyraził - uda się odbudować przemysł stoczniowy, "ale istnieje potencjał kontynuacji tego przemysłu".

Rosati podkreślił, że chce rozmawiać o sprawach "ważnych dla środowisk pracowniczych" ze wszystkimi zainteresowanymi współpracą, w tym prezydentami większych miast okręgu, związkami zawodowymi.

Wyraził też wolę współpracy z pozostałymi posłami do PE wybranymi z okręgu zachodniopomorsko-lubuskiego Markiem Gróbarczykiem (PiS) i Bogusławem Liberadzkim (SLD).

Poinformował, że zaproponuje obu podpisanie ponadpartyjnego kontraktu dla okręgu. "Zawarlibyśmy takie porozumienie, aby wspólnie działać na rzecz dobra naszego regionu, odkładając tam, gdzie się da interesy partyjne, starając się wykorzystać fakt, że jest nas trzech posłów wybranych z tego okręgu, stawiać na wszystkich możliwych forach, w Brukseli, Strasburgu, ale także w Warszawie, na pierwszym planie sprawy związane z dalszym pomyślnym rozwojem tego okręgu" - powiedział.

Rosati przyznał, że jest zadowolony z osiągniętego wyniku wyborczego. Zagłosowało na niego ponad 84 tys. wyborców. Jak mówił, zdaje sobie sprawę, że dostał od wyborców zaufanie "trochę na kredyt", ale nie zamierza go zawieść.

Jako bardzo dobry określił wynik PO w okręgu. "W skali kraju nie jesteśmy szczególnie pod wrażeniem naszego wyniku. Chcemy mieć lepsze wyniki, chcemy odzyskiwać zaufanie Polaków - dodał.

PO w okręgu nr 13 dostała 37,49 proc. głosów; drugi PiS - 25,60 proc.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.