PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowoczesne targowiska za 100 mln euro

  • suwalki24.pl    7 kwietnia 2011 - 12:02
Nowoczesne targowiska za 100 mln euro

Za dwa-trzy lata w polskich prowincjonalnych miasteczkach będą funkcjonować nowoczesne targowiska chłopskie. Wart 100 mln euro projekt „Mój rynek” ruszy za dwa miesiące.
Program „Mój rynek”, bo taką nazwę mają nosić targowiska, ma kosztować 100 mln euro. (70 mln z resortu rolnictwa i 30 mln z kasy samorządów).

Ministerstwo dofinansuje program tworzenia targowisk nawet w 70 procentach. Dofinansowanie urządzenia jednego targowiska ma wynieść maksymalnie milion złotych. Na wsparcie mogą w pierwszej kolejności liczyć już działające targowiska.

Pieniądze pochodziłyby z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Za organizację i prowadzenie targowisk odpowiadałyby samorządy miast powiatowych. To do nich należałoby zapewnienie bezpieczeństwa żywności, odpowiedniego standardu.

Docelowo powstać mogłoby około 300 takich targowisk, gdzie rolnicy bezpośrednio – bez udziału pośredników – sprzedawaliby swoje wyroby i produkty.

Minister rolnictwa, Marek Sawicki, informuje, że program adresowany jest głównie do samorządów powiatowych oraz rolników posiadających mniejsze gospodarstwa, np. liczące 10-15 ha.

Jego zdaniem, targowiska, na których rolnicy mogliby wynajmować powierzchnię na kilka godzin lub dni, miałyby powstawać w miastach „minimum powiatowych”, liczących od 5 do 50 tys. mieszkańców.

Czytaj też: Targ za milion

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.