Nowoczesne wyciągi narciarskie pod Tatrami

Dwa nowoczesne krzesełkowe wyciągi narciarskie z nowymi trasami w zbliżającym się sezonie zimowym zostaną otwarte w Białce i Bukowinie Tatrzańskiej. Inwestycje zostały dofinansowane z funduszy unijnych. Sporo narciarskich nowości szykuje także Słowacja.
Nowoczesne wyciągi narciarskie pod Tatrami

Nowe trasy narciarskie zostały wyznaczone przy jednych z największych na Podhalu ośrodkach narciarskich: Rusin-Ski i Kotelnica Białczańska. Wyciągi mają być czynne na święta Bożego Narodzenia.

"Wyciąg krzesełkowy w Bukowinie Tatrzańskiej będzie bardzo nowoczesny, a siedzenia okrywane kopułą przeciwwiatrową będą niezwykle komfortowe" - zapewnia szef stacji Rusin-Ski Waldemar Wojtaszek. Wyciąg będzie miała tysiąc metrów długości i w ciągu godziny wywiezie na szczyt 2700 narciarzy.

W Białce Tatrzańskiej powstaje kolejka krzesełkowa z Jankulowskiego Wierchu w stronę Kaniówki. Tutaj także narciarzy będą woziły komfortowe, wyprzęgane wagoniki. Wyciąg ma długość 800 metrów i wywiezie na szczyt w ciągu godziny do 3 tys. osób.

Nowe wyciągi na tegoroczny sezon szykują także Słowacy, którzy w rozwój infrastruktury narciarskiej w tym roku zainwestowali około 15 mln euro - powiedział Jan Bosznowicz z Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce.

Czytaj też:  Inwestorzy chcą budować ośrodki narciarskie w polskich miastach

Narciarskie "nowości" u naszych południowych sąsiadów to 6-osobowa kolejka krzesełkowa w ośrodku Zverovka - Spalona Dolina w Zachodnich Tatrach w Tatrach Zachodnich niedaleko polskiej granicy. Nowa 4-osobowa kolejka krzesełkowa powstała także w ośrodku narciarskim Ździar - Strednica, a wraz z budową nowej kolejki powstały dwie trasy zjazdowe o łącznej długości 1300 m.

Ośrodek narciarski Ski Bachledova na zbliżający się sezon otwiera nowe trasy narciarskie, oraz specjalną strefę dla najmłodszych narciarzy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE