PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowoczesne zadaszenie do amfiteatru w Kielcach

  • PAP    15 stycznia 2010 - 17:14

Amfiteatr Kadzielnia w Kielcach będzie miał nowoczesne zadaszenie sceny i rozkładany dach nad widownią. Firma Transsystem z Woli Dalszej (Podkarpackie) na zlecenie firmy Skanska, dostarczy ramę centralną zadaszenia amfiteatru.
Jak powiedziała PAP w piątek rzeczniczka Transsystemu Marta Maciołek, konstrukcja jest rozwiązaniem innowacyjnym i prototypowym w skali kraju. Składa się z dwóch części: całorocznego membranowego zadaszenia sceny i składanego membranowego przykrycia widowni.

"Ta ostatnia cześć jest ruchoma, rozsuwająca się jak roleta i może sięgać aż na zaplecze widowni. W razie niepogody zadaszenie będzie szybko rozkładane. Pozwoli to na organizowanie imprez niezależnie od panującej aury" - zaznaczyła Maciołek.

Modernizacja obiektu oprócz budowy stałego zadaszenia sceny i rozsuwanego zadaszenia nad widownią, obejmie odnowienie m.in.: kas biletowych, parkingów oraz terenów zielonych.

Przebudowa kieleckiego amfiteatru kosztować będzie prawie 20 mln zł. Zgodnie z porozumieniem władz samorządowych województwa i miasta, 12,8 mln zł wyłoży na ten cel Unia Europejska, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Głównym wykonawcą modernizacji amfiteatru jest firma Skanska, spółka z Podkarpacia jest podwykonawcą.

Amfiteatr Kadzielnia znajduje się na skalnym wzgórzu miasta, zbudowanym z wapieni dewońskich; powstał w nieczynnym kamieniołomie z XVII wieku. W 1962 r. z części tego kamieniołomu utworzono ścisły rezerwat przyrody nieożywionej.

Transsystem S.A. dostarcza kompleksowe systemy przemieszczania materiałów i ludzi oraz zaawansowane konstrukcje stalowe m.in. dla branż motoryzacyjnej i energetycznej. Posiada swoje spółki-córki na Ukrainie, Czechach i Niemczech. Firma realizowała kontrakty dla takich koncernów jak: VW, Ferrari, Daimler Chrysler, BMW, Audi, Volvo, Fiat i Renault oraz elektrowni: Bełchatów, Siekierki, Ostrołęka, Kielce.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Krzysztof Łuksza, 2010-01-21 15:44:21

    Głownym wykonawca przebudowy Amfiteatru jest firma Anna-Bud oraz Sport Halls Sp. z o.o. Skanska wykonuje jako podwykonawca jedynie konstrukcję stalową. Proszę o skorygowanie informacji podanych w artykule.