PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowoczesny basen już za rok

  • KB    22 kwietnia 2010 - 09:51
Nowoczesny basen już za rok

W gliwickiej dzielnicy Sośnica – w sąsiedztwie nieczynnego kąpieliska „Neptun” – trwa budowa krytej pływalni. Koszt budowy krytego basenu wyniesie ponad 15 mln zł.
W wielkim wykopie wybetonowano już podłoże, a 9 kwietnia uroczyście wmurowano kamień węgielny. Plany przewidują, że gotowy obiekt powinien zostać oddany do użytku w połowie 2011 roku.

Wykonawcą inwestycji została, wyłoniona w drodze przetargu, firma Skanska S.A. Prace rozpoczęły się w marcu. Roboty zaplanowano na 18 miesięcy. – Sporo już zostało zrobione. Potwierdzamy, że zadanie wykonamy w terminie, a nawet szybciej. Już teraz wyprzedzamy przyjęty harmonogram. Mamy dobrą załogę i zależy nam, aby jakość robót była na jak najwyższym poziomie – przekonywał podczas piątkowych uroczystości Roman Mikinia, dyrektor firmy Skanska.

Nowa pływalnia będzie się składała z trzech poziomów. Na najniższym znajdą się sauny (mokre, sucha i na podczerwień), łaźnia parowa, miejsca do schładzania się i wypoczynku, szatnie i sanitariaty, a także oddzielna kasa. Na parterze – pływalnia o wymiarach 12,5 m x 25 m i głębokości od 1,1 m do 1,8 m. Na tej samej kondygnacji pojawi się także basenik do nauki pływania (o wymiarach 9,2 m x 9,5 m), baseny z hydromasażem, szatnie i sanitariaty, kasa oraz punkt pierwszej pomocy.

Dodatkową atrakcją będzie dziewięciometrowa zewnętrzna zjeżdżalnia z wejściem na wieżę. Z kolei na piętrze przewidziano taras dla publiczności z widokiem na baseny, sale do ćwiczeń, szatnie, bawialnię dla dzieci oraz oddzielną toaletę i pomieszczenia administracyjne.

Cały obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nowatorskim rozwiązaniem będzie wykorzystanie do podgrzewania wody basenowej i użytkowej m.in. kolektorów słonecznych. Nie miało ono jeszcze zastosowania w przypadku innych miejskich obiektów sportowych.

Koszt budowy krytego basenu wyniesie ponad 15 mln zł. Pieniądze na ten cel zostaną wyasygnowane z miejskiego budżetu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.