PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowoczesny stadion powstanie w Suwałkach

  • EMM/Radio Białystok    17 czerwca 2010 - 11:48
Nowoczesny stadion powstanie w Suwałkach

Stadion piłkarski w Suwałkach będzie wkrótce wyglądał zupełnie inaczej. Dzięki planowanej modernizacji można tu będzie zorganizować mini-mistrzostwa w piłce nożnej Euro Children 2011.
W przyszłym sezonie letnim do miasta zjedzie wielu turystów, również za sprawą innego pomysłu. Według planów, przy stadionie powstanie baza noclegowo - żywieniowa dla tych, którzy podróżują samochodami kempingowymi. Suwałki mają stać się bazą wypadową m.in. za wschodnią granicę.

Modernizacja stadionu piłkarskiego pochłonie około 22 milionów złotych. Połowę Suwałki dostaną z unijnej kasy, resztę wyłożą z własnej. Właśnie rozstrzygają przetarg na modernizację obiektu. Powstanie nowoczesny budynek z szatniami i jacuzzi, podgrzewana i oświetlona płyta boiska, a kibice zyskają zadaszone trybuny.

Remont rozpocznie się latem. W przyszłym sezonie ma stadion być już w części gotowy na mistrzostwa, o które Suwałki się starają. W maju chcą przyjąć u siebie 32 drużyny piłkarskie 11-latków.

Podczas remontu stadionu obok będzie powstawać centrum caravaningowe z łazienkami i kuchnią. W tej chwili turyści z samochodami lub przyczepami kempingowymi nie mają w Suwałkach takiego miejsca. Za rok znajdą tu bazę wypadową na całą Suwalszczyznę lub za wschodnią granicę. Sporo takich turystów podróżuje z krajów nadbałtyckiech na zachód Europy i z powrotem. Wkrótce zatrzymując się w Suwałkach będą zostawiać tu swoje pieniądze - i o to chodzi pomysłodawcom tworzenia takiej bazy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.