PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowoczesnych dróg nie doczekamy się do 2012 roku

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    8 lutego 2010 - 07:27
Nowoczesnych dróg nie doczekamy się do 2012 roku

Budowa szybkich tras idzie jak po grudzie. Nie ma szans, że do 2012 r. uda się zbudować sieć ponad 2 tys. km dróg.
Z 2,1 tys. km dróg ekspresowych obiecanych kierowcom do mistrzostw Europy w piłce nożnej powstanie zaledwie połowa. Ambitny program budowy zostanie zrealizowany z co najmniej kilkuletnim opóźnieniem.

„ Pięćdziesiąt procent decyzji środowiskowych dotyczących dróg ekspresowych wymaga poprawek” – powiedział „Dziennikowi Gazecie Prawnej” Stanisław Gawłowski, wiceminister ochrony środowiska.

Najpierw trzeba rozstrzygnąć sporne kwestie dotyczące fragmentów trzech najważniejszych dróg ekspresowych: S5 z Grudziądza do Wrocławia, S7 z Trójmiasta do Krakowa oraz S8 z Białegostoku do Wrocławia. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad obiecuje, że w lutym otrzyma zgodę środowiskową dla blisko 35 km części S7 z Płońska do Czosnowa. Wcześniejszy 72 km szosy do Płońska już taką decyzję otrzymała. Kierowcy pojadą nią dopiero w 2013 roku.

Do końca marca drogowcy mają dostać decyzję środowiskową dla ostatniego przed stolicą 22-kilometrowego fragmentu S8 z Radziejowic.

Według Janusza Piechocińskiego, wiceszefa sejmowej Komisji Infrastruktury, do Euro 2012 kierowcy dostaną do dyspozycji zaledwie połowę z obiecanych dwa lata temu tras ekspresowych. Według niego, sukcesem będzie ukończenie do połowy 2012 roku około tysiąca kilometrów szybkich tras.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.