PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowoczesnych dróg nie doczekamy się do 2012 roku

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    8 lutego 2010 - 07:27
Nowoczesnych dróg nie doczekamy się do 2012 roku

Budowa szybkich tras idzie jak po grudzie. Nie ma szans, że do 2012 r. uda się zbudować sieć ponad 2 tys. km dróg.
Z 2,1 tys. km dróg ekspresowych obiecanych kierowcom do mistrzostw Europy w piłce nożnej powstanie zaledwie połowa. Ambitny program budowy zostanie zrealizowany z co najmniej kilkuletnim opóźnieniem.

„ Pięćdziesiąt procent decyzji środowiskowych dotyczących dróg ekspresowych wymaga poprawek” – powiedział „Dziennikowi Gazecie Prawnej” Stanisław Gawłowski, wiceminister ochrony środowiska.

Najpierw trzeba rozstrzygnąć sporne kwestie dotyczące fragmentów trzech najważniejszych dróg ekspresowych: S5 z Grudziądza do Wrocławia, S7 z Trójmiasta do Krakowa oraz S8 z Białegostoku do Wrocławia. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad obiecuje, że w lutym otrzyma zgodę środowiskową dla blisko 35 km części S7 z Płońska do Czosnowa. Wcześniejszy 72 km szosy do Płońska już taką decyzję otrzymała. Kierowcy pojadą nią dopiero w 2013 roku.

Do końca marca drogowcy mają dostać decyzję środowiskową dla ostatniego przed stolicą 22-kilometrowego fragmentu S8 z Radziejowic.

Według Janusza Piechocińskiego, wiceszefa sejmowej Komisji Infrastruktury, do Euro 2012 kierowcy dostaną do dyspozycji zaledwie połowę z obiecanych dwa lata temu tras ekspresowych. Według niego, sukcesem będzie ukończenie do połowy 2012 roku około tysiąca kilometrów szybkich tras.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.