Nowogrodziec będzie miał nową oczyszczalnię

  • wnp.pl (Patrycja Batóg)
  • 08-12-2009
  • drukuj
W Nowogrodźcu (woj. dolnośląskie) powstanie nowoczesna oczyszczalnia ścieków. W ramach projektu zostanie również wybudowane 15 km kanalizacji oraz przebudowana będzie sieć wodociągowa o długości 17 km. Do wybudowanej sieci kanalizacyjnej zostanie podłączonych ponad 2000 mieszkańców.

Celem projektu jest wyposażenie mieszkańców gminy i miasta Nowogrodziec w infrastrukturę techniczną umożliwiającą odbiór i oczyszczanie ścieków komunalnych, zapewnienie mieszkańcom odpowiedniej ilości i jakości wody do picia odpowiadającej standardom określonym w dyrektywach unijnych i przepisach polskiego prawa. Dzięki inwestycji zmniejszy się ilość zanieczyszczeń odprowadzanych do wód powierzchniowych i do gruntu.

Za proekologiczne inwestycje w gminie odpowiedzialna jest firma Hydro-Tech, która otrzymała ponad 34,5 mln zł z unijnego Programu Infrastruktura i Środowisko.

Koszt całego projektu „Rozwiązanie gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Nowogrodziec – Etap IA” to 62,5 mln zł. Dodatkowo na jego realizację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska została udzielona pożyczka w wysokości 13,5 mln złotych. Jest to największy dotychczas realizowany projekt w Nowogrodźcu. Wkład własny gminy to około 10 milionów złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE