Nowy biurowiec w miejsce wrocławskiego kina

  • Propertynews.pl/Gazeta.pl
  • 06-09-2013
  • drukuj
W ścisłym centrum Wrocławia, w miejscu dawnego kina Pokój powstanie nowy biurowiec Nicolas Business Center. Jego budowa powinna zacząć się przed końcem roku i zakończyć do 2015 r. Inwestycje realizować będzie spółka Global związana z firmą Inter-System.

Jak informuje Gazeta.pl, budynek będzie się składał z dwóch brył. Parter przeznaczony będzie na część usługową. Pięć pięter, o łącznej powierzchni 10,5 tys. mkw. zajmą biura. Dwa podziemne piętra pomieszczą parking dla pracowników na 170 samochodów. 

Inwestor chce wprowadzić w budynku centralny system zarządzania, kóry ma kontrolować wilgotność i temperaturę w pomieszczeniach oraz decydować o ewentualnym chłodzeniu lub grzaniu. Zainstalowana ma być także mechaniczna wentylacja, umożliwiająca odzysk ciepła. Zgodnie z zapewnieniami inwestora, budynek ma spełniać wszystkie kryteria klasy A.

We wrześniu inwestor planuje złożenie wniosku o pozwolenie na budowę, kóra powinna zacząć się do końca tego roku. Zakończenie prac planowane jest w pierwszej połowie 2015 roku - pisze Gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE