PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy budynek Sądu Apelacyjnego

  • lk    19 listopada 2010 - 20:13
Nowy budynek Sądu Apelacyjnego

W piątek 19 listopada otwarto budynek sądów przy pl. Dąbrowskiego. W nowym gmachu są 22 sale rozpraw. Oba gmachy - nowy i stary - są połączone przeszklonym przejściem na wysokości pierwszego piętra.
Inwestycja kosztowała około 56 mln zł. Wśród gości zaproszonych na uroczystość byli m.in. Krzysztof Kwiatkowski, Minister Sprawiedliwości, Włodzimierz Fisiak, marszałek łódzki, Jolanta Chełmińska, wojewoda łódzki i Tomasz Sadzyński, pełniący funkcję prezydenta Łodzi.

W nowym budynku łódzkich sądów urządzono najnowocześniejszą salę rozpraw w kraju. Sala „S” ma 600 mkw. i zajmuje dwie podziemne kondygnacje. Na podłodze położono granitowe płyty, a na ścianach brzozową boazerię, która poprawi akustykę sali. Na widowni może zasiąść nawet sto osób. U góry jest specjalne stanowisko dla dziennikarzy. Pod widownią umieszczono dwa pokoje dla świadków. Jeden - mniejszy - będzie służył do przesłuchiwania świadków koronnych i incognito. Zainstalowano tam specjalny mikrofon, dzięki któremu na sali słychać będzie zniekształcony głos świadka. Ławy dla oskarżonych ukryte są za szybą o grubości 35 mm, która ma stawić opór nawet kulom z długiej broni. Na ławach znajdzie się miejsce dla 80 oskarżonych. Z obrońcami będą się kontaktować przez telefon, a do „klatki” policja doprowadzi ich bezpośrednio z pomieszczeń aresztu. Budowa trwała od marca 2007 r.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.