PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy budynek sądu w Mielcu

  • PAP    20 czerwca 2011 - 11:38
Nowy budynek sądu w Mielcu

Ponad 6,7 mln zł kosztowała rewitalizacja zabytkowego budynku Sądu Rejonowego w Mielcu.
Uroczystego otwarcia budynku dokonał w poniedziałek minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

Jak powiedział szef resortu do zgromadzonych sędziów i prokuratorów, dla obywateli kontakt z sądem, wymiarem sprawiedliwości, nie należy do przyjemnych, ale – jak dodał – w takich odnowionych murach „będzie na pewno przyjemniejszy”.

„Fajnie jest mówić, że kończymy pewną inwestycję, modernizację budynku, w wyniku której mamy dodatkowych 15 pokoi sędziowskich, prawie 40 pokoi biurowych, pokój przyjaznych przesłuchań dla dzieci” – powiedział Kwiatkowski.

Podkreślił także, że dla ministerstwa nie zawsze łatwo jest podejmować decyzję o przyznaniu środków, ale w przypadku sądu mieleckiego – jak zaznaczył – pieniądze te zostały dobrze i racjonalnie wydatkowane.

Po uroczystości minister otrzymał od starosty mieleckiego Andrzeja Chrabąszcza obraz namalowany przez lokalną artystkę, przedstawiający inny zabytkowy budynek w tym mieście, w którym obecnie mieści się Muzeum Regionalne.

Cały remont budynku sądu został sfinansowany z budżetu resortu sprawiedliwości. Kosztował ponad 6,7 mln zł.

W wyniku rewitalizacji uzyskano m.in.: 9 sal rozpraw, 15 pokoi sędziowskich, pokój przesłuchań dla małoletnich, tzw. przyjazny pokój, oraz kancelarię tajną. Remont rozpoczął się w 2005 r.


 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.