PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy inwestor w mieleckiej strefie

  • PAP    29 listopada 2011 - 12:31
Nowy inwestor w mieleckiej strefie

Ponad 21,5 mln zł zainwestuje firma Elmat w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Mielcu. Agencja Rozwoju Przemysłu wydała spółce zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej.
To już druga inwestycja spółki w strefie. Od 2009 r. firma prowadzi działalność gospodarczą na terenie podstrefy mieleckiej w Głogowie Małopolskim, gdzie zatrudnia ponad 100 osób.

Zgodnie z obecnym zezwoleniem, spółka planuje na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego Aeropolis, objętego SSE, wybudować budynek produkcyjno-laboratoryjny wraz z towarzyszącą infrastrukturą. Firma zakupi również niezbędne maszyny i urządzenia do produkcji kabli światłowodowych. Dzięki inwestycji pracę znajdzie ok. 20 osób.

Firma Elmat z siedzibą w Rzeszowie (zabierz głos, oceń prezydenta), zajmuje się produkcją i dystrybucją wyrobów światłowodowych. Działalność spółki obejmuje także montaż i produkcję akcesoriów światłowodowych. Wyroby spółki trafiają na rynek krajowy, a także do: Francji, Holandii, Anglii, Niemiec i Hiszpanii.

SSE Euro-Park w Mielcu (zabierz głos, oceń prezydenta) jest najstarszą strefą w Polsce, powstała w 1995 r. Obecnie ma ponad 1,2 tys. hektarów i jest zlokalizowana w 23 miejscowościach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, w Małopolsce i Szczecinie (zabierz głos, oceń prezydenta). Od początku tego roku na terenie mieleckiej strefy wydano 15 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej. Łączne deklarowane nakłady inwestycyjne wynikające z tych zezwoleń to ok. 173 mln zł; przedsiębiorcy zadeklarowali utworzenie 361 nowych miejsc pracy.

Od początku istnienia strefy przedsiębiorcy zainwestowali tu ok. 4,9 mld zł i utworzyli 14,5 tys. nowych miejsc pracy. W mieleckiej strefie aktualnie prowadzi działalność ponad 130 przedsiębiorców. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.